Genç kitap kervanı yola çıktı!

Dert çağrısını eskimeyecek kılavuz kitaplarla gönüllüler ordusuna ulaştırmak için; Genç Kitaplar…

Genç kitap kervanı yola çıktı!

Daha nice bereketli kırk’lara…

Genç KitaplarOcak ayı itibari ile kırkllanan,4 yıl önce hayatımıza giren gençlik dergisi GENÇ emin adımlarla yayın dünyasında ilerliyor.

Dergi yayıncılığı, Gençlik Şölenleri, Tarih Dergisi, Uluslarası Genç Derneği ile ortak çalışması Genç Akademi çalışmalarından sonra yepyeni bir proje ile karşımızda.  42 sayıdır dert çağrısı yapan her sayıda daha heyecanla yol alan dergi “Genç Kitaplar”  adı ile bizlere dört kitap sunuyor.

Gönüllüler ordusuna eskimeyecek kılavuzlar; “Genç Kitaplar”

“Genç Kitaplar” projesi adı altında kitapseverlere dört kitap sunuyor. Bu kitaplar her çalışmalarında gençliğe dert sahibi olmanın önemini vurgulayan derginin bu güne kadarki duygu ve düşüncelerin özeti , “Gönüllüler Ordusu”nun eskimeyecek kılavuzu niteliğinde.

Dert Çağrısı, M. Lütfi Arslanİşte Genç kitaplar:

Mehmet Lütfi Arslan abimizin “Dert Çağrısı”na kulak verelim…  

Genç  Dergi Editörü Mehmet Lütfi Arslan'ın Dert Çağrısı isimli kitabı, ebedi gençliği bulmak için "dert kardeşliği"nde buluşmaya, hemdert olmaya, "dertdaş" olmaya davet ediyor bizleri.

Bu kitap aynı zamanda 42 sayıdır Genç Dergi’nin şahsında dile getirilen duygu ve düşüncelerin özeti, “gönüllüler ordusu”nun eskimeyecek kılavuzu niteliğinde. Eskimeyecek diyoruz, çünkü “ Derdimizi bilelim, derdimizi söyleyelim. Derdimizle bilinip, derdimizle tanınalım. Adımıza dertliler desinler. Derdimiz, farkımız olsun.

Var mısınız?”

Metropol Bedevisi, Ayşegül GEnçŞeytana oturum açtıran ablamızın “Metropol Bedevisi”; Ayşegül Genç

Ayşegül Genç'in bugüne kadar Genç Dergi'de yayınlanan birbirinden güzel yazılarını bir araya getiren bu kitabın, hem aklınızda hem kalbinizde tarifsiz bir tat bırakacağını umuyoruz. Kendine has üslubu ile şimdiden adından sıkça söz ettiren Ayşegül Genç, kıymeti bilinmesi gereken yazarlarımızdan biri.

"Bana ne çok 'gel-git'ler var hayatında, diyorsun. Tut ki biraz Hacer'im, hayat denen çölde say ediyorum..." sözleriyle kitabına başlayan Ayşegül Genç, "Ömrü say ederek geçenlere..." adıyor bu kitabı...

 “Cen.net Kafenin Sahibi” Harun Kırkıl’dan

Cen.net Kafenin Sahibi, Harun KırkılGenç  Dergi'nin sevilen yazarı Harun Kırkıl'ın zeka ile yoğrulmuş, latif nüktelerle bezenmiş hikaye ve denemelerini bir araya getiren bu kitap, okumayı sevenlerin bir solukta bitireceği cinsten. Okurken çok keyif alacak, kurguları karşısında birçok defa tebessüm edeceksiniz. Harun Kırkıl'ın nev-i şahsına münhasır hikâyelerinden birkaçının başlığı şöyle:

"Biz Kuluz, ‘Cool’ Bir Şey Yani", "Kampanya: Eski Kocanızı Getirin; Değiştirelim", "90-60-90", "Bir Apartman Uğruna Ya Rab! Ne Konaklar Yıkılıyor", "Bana Bir Şey Olmaz Deme O.K. mi?", "Amerikan Evliyalarından Hollywood Menkıbeleri", "Mel Gibbson Saadetten Aday Olsun”.

Göklere Yolculuk Var, Adem Ergül“Göklere Yolculuk Var” diyerek diyar diyar dolaştıran Adem Ergül

İnsan bir yönüyle yere, diğer bir yönüyle de göklere mensup ilâhî sanat harikası eşsiz bir varlıktır. Kur’an, “en aşağı seviyede bir hayat şekli” anlamında “el-hayâtü’d-dünya” kavramına dikkat çeker ve böyle bir hayatın; “oyun, eğlence, övünme, gelip geçici süs ve ziynetler, mal ve evlat çoğaltma yarışı gibi şeylerden ibaret” olduğunu beyan eder. En güzel kıvamda yaratılan insanın, kendi öz cevherini böyle bir hayat seviyesine mahkûm etmemesini tavsiye ederek de onu hep ötelere, göklere davet eder.

Adem Ergül’ün önce “Söz Ola”, sonra da “Genç” dergilerinde bir seri olarak yayınlanan “Gönül Seferi” serlevhalı makalelerinin bir araya toplandığı bu kitapta, göklere yolculuk yapabilmenin, yani manen yükselebilmenin, ahlaki bakımdan güzelliklerle donanmanın nasıl gerçekleşebileceği üzerinde duruluyor. Şahsiyetli ve donanımlı yarınlar için, özellikle genç arkadaşlara ve eğitimcilere bu kitabı mutlaka okumalarını tavsiye ederiz.

 

 

Gülizar Sönmez müjdeledi

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2010, 23:09
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
İclal Selin
İclal Selin - 11 yıl Önce

Genç Dergi'de gördüm bu tanıtımı ve çok sevindim. Hepsine aç bir şekilde bekliyoruz. Tebrikler Genç ailesi.

öztürk
öztürk - 11 yıl Önce

siparişleri Genç Kitap Kafeden verelim :)

banner19

banner13

banner26