Gelenek ve İkinci Yeni

Cevat Akkanat'ın Kültür Bakanlığı Yayınları tarafından yayınlanan..

Gelenek ve İkinci Yeni

Nerde Bu Kitap? 

Cevat Akkanat'ın Kültür Bakanlığı Yayınları tarafından yayınlanan kitabı Gelenek ve İkinci Yeni adlı kitabını 2002'de almıştım.

Fakültede hocamın (İsmail Kasap) masasının üzerinde duruyordu. Hararetle tavsiye etmişti ilgiyle incelediğimi görünce. Soluğu bakanlığın Kırşehir satış mağazasında almıştım.

Peki sonra? Sanırım kitabı bir başkasına kaptırdım. Gitti ki gider. Malum kıymetli kitabı okuyup getirme bahanesiyle alan bir lepisma sakkarina'ya vermişseniz gelmez bir daha.

En son Ankara Adilhan'da biraz bakmış fakat bulamamıştım. Sanırım yeni baskının zamanı geldi de geçiyor. Şöyle özenli bir ikinci baskıya ne zaman kavuşacağız acaba?

 

Yılmaz Yılmaz, Gelenek ve İkinci Yeni kitabı/nı arıyor.

 

Yayın Tarihi: 28 Aralık 2008 Pazar 11:43 Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 14:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yakup Öztürk
Yakup Öztürk - 14 yıl Önce

cagdas turk siiri dersinde ikinci yeni'yi inceleyecegimiz icin bu kitabi hoca salik verdi vermese ne yazardi ki, ben zaten o kitabi kac yil once cagaloglu'ndan almistim cevat akkanat dunyabizim'deki akkanat mi diye dusunur dururdum oymus iyi valla, hatta harika... ben bu kitabi, bi okuyayim da oyle konusalim

Cevat Akkanat
Cevat Akkanat - 14 yıl Önce

Arkadaşlara teşekkür ediyorum. Kitabım için güzel şeyler yazmışlar. İnşallah denildiği gibidir. Yayını konusuna gelince; ufaktan gelişmeler var gibi. Kısmet... Bu vesileyle muhabbetlerimi gönderiyorum.

selçuk küpçük
selçuk küpçük - 14 yıl Önce

evet önemli bir kitap. sevgili cevat'ın bu kitabının mutlak yeniden basılması gerekli. umarım böyle bir imkan gelişir.
s. küpçük

Kakir Kunduraciyan
Kakir Kunduraciyan - 11 yıl Önce

Cevat Akkanat'ın GELENEK VE İKİNCİ YENİ ŞİİRİ kitabı Okur Kitaplığı'nca yayımlandı... Bekleyenlere hususen...

banner19

banner36