Gebze'de bir kuyu var ki...

Kuyu dergisi Gebze imkanlarına göre güzel bir dergi.

Gebze'de bir kuyu var ki...

Kuyu DergisiGebze'de sadece fabrika bacasının tüttüğünü düşünenler yanılıyor. Eğer biraz daha derine bakarlarsa Kuyu'dan seslenenlerin olduğunu görecekler. Kuyu Dergisi hem Hz. Yusuf gibi kuyudan bağırmayı hem de Hz. Ali gibi kuyuya bağırmayı ciddiye almış. Her ne kadar bu "Kuyu"nun suyu Gebze'den gelse de diğer şehirlere de dergi ulaşıyor. Derginin imtiyaz sahipliğini Tuba İnal, editörlüğünü ise Kenan Tuzcu yapıyor. Yayın kurulunda ise Muhammed Yaşar, Burak Yıldırım, Kenan Tuzcu ve Tuba İnal yer alıyor.

Halihazırda dergiyi Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Erzurum, Erzincan, Niğde ve Yalova'da bulmak mümkünmüş. Diğer şehirlere de ulaşma gayretinde Kuyucular. Edebiyat-kültür-sanat içerikli olan Kuyu dergisinde şiir, deneme, öykü, eleştiri bulunabileceği gibi sinema yazıları ve müzik üzerine yazılar da bulunabilir. Kuyu DergisiÖrneğin bu sayıda Hüseyin Sabri, Türk Modernleşme sürecinde müziğin geçirdiği dönüşümleri ele almış. Yasaklamaları ve dayatmaları bizlere hatırlatmış. Ayşenur Topal, Bakış Açısı filmini; Hakan Bilge ise Oldboy/ İhtiyar Delikanlı filmini tahlil etmiş. Ebubekir Duran da Üstad Sezai Karakoç'un Diriliş Neslinin Amentüsü kitabıyla bizi neye çağırdığını hatırlatmış. İrem Nas ise Elif Şafak’ın “Aşk” isimli kitabında birçoğumuzu rahatsız eden o pazarlama tekniklerini ve kitabı eleştirmiş. Kuyu dergisinin bu elimize geçen ilk sayısında Kenan Tuzcu'nun Aksak Ritim şiiri ile Tuğba Yeşil'in Ten Years Ago şiirleri dikkat çekici.  
  
Kuyu dergisi hakkında bilgi almak, ulaşmak veya dergiyi edinmek isteyenler [email protected] ya da [email protected] mail adreslerinden ya da 0506 599 08 86 nolu telefondan yardım alabilirler. 


  
Özlem Torun haber verdi

Yayın Tarihi: 30 Kasım 2009 Pazartesi 09:23 Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2010, 08:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
İBRAHİM İNCEL
İBRAHİM İNCEL - 13 yıl Önce

umarım başarılı olur
kuyunun dibindeki kurbağa için dünyanın genişliği kuyunun ağzının genişliği kadar derler Allah geniş ufuklar nasip etsin. Amin...

haritaci70
haritaci70 - 13 yıl Önce

Ben talep ettim sağolsun 10 kadar gönderdiler, gerçekten güzel bir dergi.

esra yılmaz
esra yılmaz - 13 yıl Önce

derginin tasarımı(2. sayısının) da oldukça ilginç, güzel. örneğin bir öyküyü okurken, bizzat bir serüvenin içine giriyorsunuz(girdap mı desek), yol bulmaya çalışıyorsunuz. bir yazının girişi "a yanlışlık olmuş" veya "bunun başı nerede kalmış ki acaba" gibi cümleler kurdurup, ardından yüzünüzde bir tebessümün açmasına sebep oluyor; afacan bir çocuğun yaramazlığından miras bir tebessüm.
elinize sağlık.

Gebze
Gebze - 13 yıl Önce

na göre güzel bir dergi mi? Bu bir yergi mi?

banner19

banner36