Feride rahat durmuyor!

Esra Elönü'nün 2. kitabı Feride'nin günlüğü Profil yayınlarından çıktı. Yazarın TÜYAP'ta pazar günü 13.30'da imzası var..

Feride rahat durmuyor!

Feride rahat durmuyor, yazıyor!

Uslanma bilmez, sıraya girmez çıkışları ile dinci laik her türlü kesimden hem tepki hem destek toplayan Esra Elönü’nün Hayy Aksi’den sonra 2. kitabı Feride’nin Günlüğü Profil yayınlarından çıktı.

Feride'nin Günlüğü, Esra Elönü
(+)

Esra Elönü’nün Haber 7 sitesindeki yazılarına bakanlar o yazıların hemen altında Esra Elönü’ye asla tahammül edemeyen, ona hayat hakkı tanımak istemeyen bir dindarlık çeşidinin tezahürü yorumlar göreceklerdir.

Acaba o yorumları yazanların..

Acaba o yorumları yazanların kızları var mıdır? O kızlar Esra Elönü kadar tesettürü benimsemiş, uyguluyorlar mıdır?

O yorumları görünce şöyle düşünmeden edemiyorum: Bunların çoğunun ya hiç kızı olmamış ya da çok muttaki, çok takvalı insanlar ama başka Müslümanların kendilerini ifade etme hakları ile ilgili sınırlardan hiç haberleri yok!

Elbette Esra Elönü’nün her fikri doğrudur diye düşünecek halim yok! Kendi fikirlerimin, değerlendirmelerimin de hata barındırabileceğini sıkça düşünen ve bu nedenle itidalli olmaya, hakkaniyetten ayrılmamaya özen göstermeye çalışan biri olan benden başkalarının kayıtsız şartsız doğru şeyler yazıyor olduğunu yazmamı beklemeyin!

Hatalar yapıyor olmak başka şey, apaçık ihanet ve nankörlük ve küstahlık içerisinde olmak başka bir şey!

Esra ElönüN’oluyor da n’oluyor?

Elbette aykırı çıkışlarını küstahlığa vardırırsa Esra Elönü’ye tepki gösterelim!

Elbette bu ülkede bir mücadele veren Müslümanca kaygıları olan insanları (yani radikal kardeşlerin sade, yalın, basit, genel ifadesiyle ‘biz Müslümanlar’ı) satan, ortada bırakan, biz Müslümanların kuyusunu kazan, eksiğini, kusurunu gâvurlara ve gâvurculara gammazlayan şeyler söylerse yazarsa Esra Elönü’yü lanetleyelim!

Bunlar olmuyorsa ve buna rağmen bir niyet okuyuculuğu yapıp Esra Elönü’yü aforoz edecekseniz ben yokum!

İçinde aforoz bulunduran bir dinden de değilim!

Bu aksi kızımızı hepiniz gibi ben de ilgi ile izlemeye devam edeceğim. Kim ne kadar sevmezse sevmesin, ben Esra Elönü’yü dindar çevremizin namaz kılmayan entelleri ile kafa bulduğu için takdir ediyorum!

‘Radyoculuğun  şartı sanattan, edebiyattan anlamamaktır’ konseptinde bir radyocu olmadığı için takdir ediyorum!

Genelkurmaya, laiklere, İsrail’e, izzetsiz medya mensuplarına, Kitap Sünnetten çok interneti kendine edille-i şer’iyyenin ilk kaynağı olarak gören ‘sanal dindar’lara güzel çıkışlarından dolayı takdir ediyorum!

Tüyap Kitap Fuarı'nın son günü; 7 Kasım Pazar saat 13:30’daki imza gününde belki konuşup tartışmaya kalabalıktan fırsat olmayacak ama kitabını çarşamba günü erkenden aldım. Altını çizerek okuyacağım. İtirazım olan cümleleri olursa da onları kendisine gözleri kin ve nefret dolu bir şekilde değil, Esra Abla, ya keşke şöyle şöyle söyleseydin diyerek sakin sakin söyleyeceğim!

Arkadaşlar, dünya bizimdir, Esra da bizim kardeşimizdir, ablamızdır, arkadaşımızdır! Bu nefretlere, bu yakışmayan sözlere, tepkilere gerek yok! Hiç gerek yok! Müslümanın tepkisi de adil olmalı!

Bu vesile ile Feride'nin Günlüğü hayırlı olsun!

Asım Gültekin haber verdi

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 12:00
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
fkgk
fkgk - 10 yıl Önce

nihayet,nerdesin sayın gyy,bende şu kızı bir benmi seviyorum,var heralde bende bir tuhaflık diyordum.onu haksız ve ölçüsüzce eleştirenlere layıkıyla cevap verdiğin için ağzına sağlık.yazmaya,özelliklede yüreğimizi kanatan fragmanlarına devam etmesini bekliyoruz.

kadirşinas
kadirşinas - 10 yıl Önce

nihal bengisu karaca, feride gibi makyajlı, boyalı modernist müslüman kadın imajı, türban mücadelesi vermiş, "bacı" olarak ifade ettiğimiz müslümanları ne kadar temsil eder? bir temsiliyet sorunu olmasa bile bugün kanaldan kanala koşuşturan bu imajdaki yazarların hassasiyeti ile meydanlardaki insanların duyarlılığı aynı şey miydi? bu sorular çerçevesinde cihan aktaş ablamızın ifade ettiği gibi "bacıdan bayana" geçiş süreci üzerine biraz kafa yormamız gerekiyor galiba.

selim salih
selim salih - 10 yıl Önce

asım abi feride'yi sever, sayar. kendisi bir öğretmen olarak,endişe sahibi biri olarak maruftur. projeleri, yazıları harekete geçirici; tevcihatları manidardır. gençliğe dair fevkalade çalışmalar vardır, bilen bilir.
ama baştaki cümle: "feride'yi sever" cümlesi..
sevmesine müdahil olmak hakkımız değil. ama bazılarımız bu kızın boy boy haber olmasını anlayamaz. çünkü bazılarımız böyle bir marjinal simayı tervic etmesini anlayamaz.
asıl mesele şu;bu asım abi bazılarımızı niye anlamaz

yasin şafak
yasin şafak - 10 yıl Önce

cihan aktaşın "bacıdan bayana"yı salt bir olumsuzlama olarak kullandığına emin misin?

Hasan Hüseyin Kıran
Hasan Hüseyin Kıran - 10 yıl Önce

Bu Feride kızımız çatır çatır yazıyor. Bazıları o yazdıkça, karpuz gibi kütür kütür çatlıyorlar. Dikkat ettimde şu internet aleminde bizim mahalleden ne kadar asosyal, ne kadar ergen, ne kadar işe yaramaz, ne kadar kitapsız (!), ne kadar bildiğim bildik çaldığım düdük yobazı varsa kendisini çekemiyor. Yazdıklarına veya söylediklerine değil de kaşına gözüne elbisesine kendilerince laf sokmaya çalışıyorlar.

Anam, siz basitseniz Feride'yi de kendiniz gibi basit sanmayın. Çünkü siz basit davrandıkça Feride yüceliyor, büyüyor.

ergen/asosyal/işe yaramaz/kitapsız
ergen/asosyal/işe yaramaz/kitapsız - 10 yıl Önce

sizin de üslubunuz katur kütür nasibini almış favori yazarınızdan. / her neyse onu bunu bir yana bırakalım da, ben, Çılgınlık yaparım, giderim namazımı kılarım, çılgınlık yaparım Leonard Cohen dinlerim, sonra da Rahman Suresi...

Füsun Fıstık
Füsun Fıstık - 10 yıl Önce

Feride'yi takip ediyoruz elimizden geldiğince. Kılığı kıyafeti bizi ilgilendirmiyor, söylediklerine bakıyoruz. Ve böyle yapmalıyız. Kimi zaman yazılarının içi dolu oluyor, tüm o kelam karmaşasında bir kaç dişe dokunur şey çıkıyor. Ama çoğu kez afili ve artistik patinaj tüm her şeyi kaplıyor ve söyledikleri fikirsiz, muhtevasız, öz'süz; birbirine tutkallanmış kelimeler, holivud atraksiyonlarından öte geçemiyor. Ki, holivud edebiyatı bu topraklarda pek tutmaz. - Hakkını ver

Ahmet Faruk
Ahmet Faruk - 10 yıl Önce

Onun yazdığı fragmanları yazabilen hassas yürekliler varsa beri gelsin diyor, her önüne geleni eleştirme ve paylama lüksünü kendinde gören boş beleş tiplere gülüp geçmesini salık veriyoruz.
Feride SEN BİZİM DÜNYAMIZ' dan bir renksin.
Var ol . . .


banner19

banner13

banner26