Fatmagülleştiriliyorsun!

Cafcaf mizah dergisi Ekim ayı kapağını bilinçli bir şekilde bilincin bilinçsizce biçimlendirilmesine ayırmış.. Burs ve rektörleri tanıma rehberi ise ayrı güzellikte...

Fatmagülleştiriliyorsun!

TV’lerin akşam kuşakları izleyici pek eğlendiriyor!

Cafcaf 43
(+)

Cafcaf mizah dergisi Ekim ayı kapağını bilinçli bir şekilde bilincin bilinçsizce biçimlendirilmesine ayırmış. Tabiî ki ırza rıza kanal değiştirmek kadar kolay günümüz Türk TV'lerinde.

İlk önce Kavak Yelleri dizisiyle başladık nikâhsız birliktelikleri örnek almaya. Dizi karakterleri sadece birbirlerinin ana ve babalarıyla yatmadılar henüz. Melekler Korusun'da ise çok sert ebeveynlere rağmen nikahsız çocuk doğrulabilir, öğretmenle ilişki kurulabilir, imam nikahıyla ve din görevlisiyle dalga geçilebilir vs. gibi çok mühim bilgiler edindik.

Gözünü sevdiğimin Emrah’ı gibisi var mı?

Halbuki eskiden sadece Emrah dizilerinde ahlaksızlık modern toplum düzeni olarak gösterilirdi ve sadece yüksek sosyete bu düzenin bir parçası olurdu. Kötü örnek olarak gösterilirdi.

DizilerSonra Yaprak Dökümü ile devam etti ahlaksızlık maceramız. Küçük Kadınlar’da ise pedofili ile tanıştık fakat yasaldı. Yasalsa sorun yok değil mi? Hemen peşi sıra Küçük Sırlar dizisiyle örnek ortaöğretim öğrencilerini gördük. Bu da yasal tabi. Sonra gazetelerde okuduk ki Küçük Sırlar dizisinin setini Zabıta basmış. İşte kötü örnek ve pedofiliden basıldılar sadık; Ahlak zabıtası değilmiş gelen. Fakat yasal olmayan bir şey varmış; belediyeye işgaliye ödememişler, oymuş. Yoksa bir problem yok yani. Her biri iyi ailelerin iyi birer gelecek vaad eden iyi giyimli iyi görünümlü iyi alkol alan birbirleriyle her türlü cinselliği sınırsız yaşayan "liseli" çocuklarla tanıştık.

Sadece tanışmadık efendim. Bu karakter Emrah dizilerindeki gibi anti kahraman değiller. Bu karakterler diziyi taşıyan karakterler. Onları seve seve izleyelim ve her hafta takip edelim diye senaristler çalışıyor. Mesela Fatmagül’ün Suçu Ne isimli dizinin mütecaviz yakışıklısına üzlüyoruz. Kıza tecavüz etti ama bak şimdi kurtaracak onu, diyoruz. 14/15 yaş grubundaki kız çocuklarımız tecavüzcüye aşıklar bile. İnternette fan sitelerinde övgüler yağdırıyorlar.

İlk Türk dizileri yayınlanmaya başladığında toplumun bazı kesimleri su içer gibi alkol içen, eve buyur edilen misafirine koşa koşa alkol ikram eden, yaz kış mini etek giyen, işi gücü olmayıp sadece para harcayan tiplemelere karşı çıkmıştı. Son günlerde ise toplumun çok daha geniş bir kısmı Türk dizilerinden rahatsız. Sadece izleyiciler değil, bu dizilere set kiralayan, mekan kiralayan, bu dizilere ev sahipliği yapan siteler vs. de şikayetçi.

Fakat biz moderniz değil mi? Bu hamur daha çok su kaldırır değil mi?BAMHKK

Burs almak isteyenler bu fırsatı kaçırmasın

Cafcaf mizah dergisi çok ciddi araştırmalar ve üniversiteli çizerleriyle bilgi alışverişi neticesinde elde ettiği bilgilerle 20 maddelik bir Bursiyer Adaylarına Muhteşem Hatalardan Korunma Kılavuzu hazırlamış. Bu kılavuzla paraya para demeyeceksiniz doğrudan burs kelimesini kullanacaksınız.

Başörtüsüne Hayır mı? Evet mi?

Geçtiğimiz Referandumda halkımızın bir kısmı gönüllü bir kısmı ise tehditler neticesinde oy kullanmadı. Her şeye rağmen yüksek katılımla gerçekleşen seçim neticesinde Türk halkı iradesini ortaya koydu. İradesizce idare edilmek istemediğini, militer irade neticesinde iradesizleştirilen bir anayasa ile idare etmenin artık mümkün olmadığını; okyanusun ötesine, Antartika’nın berisine, Torosların yamacına, İrlanda’nın tepelerine, Lombardo'nun ovalarından Çin’in beyaz piramitlerine kadar bunu duymayan kalmadı. Bazı Türk(!) gazeteleri ve TV’leri ise kulaklarını Türk halkına tıkamaya devam ediyorlar.

Bangır bangır%42’nin gözü Fatmagül’de bizim gözümüz ise Rektörlerde

Halkın iradesi belirgin bir şekilde ortadayken; faşizm, ırkçılık, komünizm, ateizm ve diğer insanları yok sayan her ne varsa tümünün birleşiminden oluşmuş “ulusalcı” frankenştaynlarımız acaba ne yapacaklar? Üniversitelerde rektörlük görevinde bulunan yasal olarak Türk (!) olmak zorunda olan Türk örf, adet ve ahlak değerlerinin yılmaz bekçilerine Cafcaf’ın ciddi önerileri var.

 Cafcaf Ekim sayısından bir kaç kareye göz atmak için tıklayın.

 

Kerem Abadi, terminatör aktörlüğüne soyunmuş rektörlerden nefret ediyor

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2010, 18:14
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
faydasız faide
faydasız faide - 10 yıl Önce

varoş diye nitelendirilen ilçemizin pazarında incik boncuk satan tehgahta bir yazı''fatmagül bilekliği geldi''

banner19

banner13

banner26