En feminen dergi: Cafcaf!

Türkiye'de bayan çizeri en fazla olan dergi Cafcaf'mış! Hamza kitaplaşıyor! Hamza'nın yerini Abdullah kaptı! Cafcaf dergisine ve 'temiz mizah' anlayışına 41 kere maşallah…

En feminen dergi: Cafcaf!

‘Temiz mizah” anlayışıyla yayın hayatına devam eden Cafcaf mizah dergisi kırk birinci sayısıyla okurlarıyla buluştu.

Cafcaf 41
(+)

Derginin bu sayısında içerik yine dopdolu olduğu gibi derginin yazar ve çizerleri dergiden taşarcasına çoğalmış. Anadolu genelinde bilhassa taşrada daha çok okuru bulunan dergi, Türk kültür ve ahlakını koruma ve sahip çıkma doğrultusunda bilinen mizah dergileriyle tamamen farklı bir kitleye hitap ediyor. Attığı adımlarla Türkiye’deki genç yayıncıların ufkunu genişletiyor.

Hamza, yerini Abdullah’a bıraktı

Ömer Faruk Dönmez’in kaleme aldığı, Cafcaf dergisindeki yazılar aradında en sıkı takip edilen köşesi “Hamza” Ağustos ayı bitmeden kitaplaştırılıyormuş. Hamzaseverler İz Yayıncılık’tan ilk baskı haberini sabırsızlıkla bekliyorlar.

Hamza gitti, Abdullah geldi. Abdullah entelektüel bir köy imamı. Cafcaf dergisinden bundan böyle bu aydın imamın anılarına dönüp hayatından kesitler aktarılacak Ömer Faruk Dönmez'in köşesinde. Abdullah hakkında pek bir şey bilmiyoruz. Otuzlu yaşlarda başlamış imamlığa. Yani çocukların, gençlerin, orta yaşlıların ve ihtiyarların ortak eksenindeyken halkın içine karışmış. Şimdi 45'inde. Okumayı seviyor, okutmayı seviyor. Gerisini maceralarını okudukça öğreneceğiz.

Cafcaf 41
(+)

Yasakçı zihniyet kimleri hedef alıyor?

Gülsüm Kavuncu & Müzeyyen Yılmaz ikilisi, “Puantiye” köşesinde, yasakların hedefindeki özgürlüğü karelere taşımışlar. Sıklıkla çevremizde görebileceğimiz bir özgürlük kısıtlaması bu. Hele ki başörtüsü takıyorsanız bir paratoner gibi yasakların tümünü üzerinize çekersiniz. Herkese serbest olan şeyler size aniden yasak oluverirler. İkili, yasakların yaslandığı dayanağı da ifşa etmişler.

Cafcaf’a hanım eli değiyor

Ağustos sayısında Cafcaf dergisinin ekibinde gelişmeler oldu. Necmettin Çanak, Cemal Saktın ve Müzeyyen Yılmaz ekibe katıldılar. An itibariyle Türkiye’nin en çok bayan yazar ve çizerini barındıran mizah dergisi olan Cafcaf’ta üç bayan çizer var: Ebru Zeynep, Nisa Özaydın ve Müzeyyen Yılmaz. Derginin iki bayan yazarı ise: Gülsüm Kavuncu ve Betül Zarifoğlu. Önceden dergiye ara veren bayan çizerlerden Seval Cevizci ve Yüce Yılmazoğlu’nun da ekibe tekrar katılmaları bekleniyor.

Cafcaf'ın 41. sayısından tadımlık birkaç karikatür için tıklayın.

 

 

Kerem Abadi ‘Cafcaf’a Evet’ diyor

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2010, 19:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 9 yıl Önce

şu peçete esprisini düşünen arkadaş kimse helal olsun diyorum tek kelimeyle. Çok güzel olmuş.

tespih
tespih - 9 yıl Önce

esprisini anlamayan varsa şayet üzerine gitmesin.anlamayıversin.unutsun gitsin.bu kadar rezilliği öğrenmesin.

kerim pota
kerim pota - 9 yıl Önce

gülsüm kavuncu'nun kürt çocukları ile filistinli çocukları aynıymış gibi gösteren karikatürünü yayınlamak ile dergimiz cafcaf'ta kürtçü dolmaları yutmuş oluyor.çok üzücü çok.

Gülnihal Bimahal
Gülnihal Bimahal - 9 yıl Önce

Şu Filistinli ve Kürt çocuklarıyla ilgili karikatürde "çocuk"ları bile yetişkinlerin kendilerine alet edebildikleri dışarıdan değerlendirenlerinde onlardan hiç bir farkı olmadığı gösterilmiş.

Buradaki üzücü şeyi, pota kerim'in söylediği şeyi seçip bulup çıkartacak yeteneğe sahip çok az insan var. Genelde onlara insan demiyoruz. Bazısı numara yapıyor, adam sanıyoruz.

Sevgi Rümeysa
Sevgi Rümeysa - 9 yıl Önce

Dolma mı yuttular yoksa başka birileri yumurtlamaya çok mu meraklı?

Espiri ortada kardeşim. Çocuklar kimse siyasetine alet etmesin TV başındakiler bile! Sen de Pot!

ricardo pier rodrigo antonio gonzales higuen al
ricardo pier rodrigo antonio gonzales higuen al - 9 yıl Önce

yutmadıkları dolma mı var kerimciğim? benim yaprak sarmayı da yuttular bir görsen pek iştahlılar.

hakan keskin
hakan keskin - 9 yıl Önce

harika bir dergi emeği geçenlere teşekkür.çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

banner19

banner13