Edebiyatımıza yeni bir yayınevi

Üsküdar'da nitelikli şiir ve romanlar yayınlamayı planlayan yeni bir yayınevi kuruldu.

Edebiyatımıza yeni bir yayınevi

11690Şaire Müjde 

Yeni bir yayınevi kuruldu. Bu habere öncelikle genç şairlerin sevinmesini istiyorum şahsen. Anadolu’nun en ücra yerinde yaşayıp da şiir dosyaları kabarık olanları da katıyorum bunun içine.

11691Zamanımızda fabrika gibi roman basan yayınevlerini düşünürsek (bu romanların birçoğu niteliksiz ve kâğıt israfı ama o da ayrı bahis) Okur Kitaplığı adıyla yayın dünyasına merhaba diyen bu yayınevinin biri nitelikli bir roman diğeri beklediğimiz bir şiir kitabı iki ürünü var okur dünyasına sunulan. Nitelikli bir okur evreninden bahsediyoruz. Genel yayın koordinatörü şairimiz Ünsal Ünlü ve yayın editörü Ahmet Arslantürk olduğuna göre nitelikli bir şair ve okurdan bahsetmek durumundayız.  

Türkiye'nin önde gelen entelektüellerinden Ümit Aktaş’ın Rüya’ isimli romanını basıyor Okur Kitaplığı. Ünlü’den öğrendiğimize göre Aktaş’ın bütün kitapları Okur Kitaplığı’ndan yayınlanacak. 11692

Ünsal Ünlü’nün şiir kitabı ise doğrusu beklenen ilk kitaplardan biri: Savaşlar Kararında. Ünsal Ünlü’nün lirik bir damarı yokladığı kesin. Ünlü’nün dışa dönük bir lirizmi var aynı zamanda. Kendine kapanan bir şiir tutumundan uzak gördüm onun şiirini. Epiğe göz kırpan bir tarafı var kimi zaman. Savaşlar Kararında şairin ilk kitabı. Ümit Aktaş’ın romanına sevindik. Okur Kitaplığı hayırlı olsun. 

11693
//www.okurkitapligi.com/

Mustafa Celep, karşıladı

Yayın Tarihi: 11 Şubat 2010 Perşembe 12:25 Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2022, 00:35
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Emir
Mehmet Emir - 12 yıl Önce

Allah hayırlı etsin..

merve
merve - 12 yıl Önce

hayırlı olsun. sevindirici bir haber. .

m. üftade
m. üftade - 12 yıl Önce

Şeref Bey'i kutluyorum. Allah hayırlı eylesin.

banner19

banner26