Ebubekir Sifil'in kitapları Rıhle'de!

Üç ayda bir yayımlanan, her sayısı bir kitap hacminde olan Rıhle Dergisi bünyesinde yayınevi kurdu!

Ebubekir Sifil'in kitapları Rıhle'de!

Darul Hikme Güzel İşler Yapıyor 

Dr. Ebubekir SifilDarul Hikme’nin başında Dr. Ebubekir Sifil var. Öncelikleri eğitim faaliyeti, yani İslami İlimler alanında ihtisas çalışmaları yapan talebeler yetiştiriyorlar. Her ayın ilk cumartesi günüFatih’te seminerler veriyorlar. Rıhle adında bir de dergi çıkarıyorlar. Dâru'l-Hikme (Bilgi ve Hikmet Evi İlim Araştırma Kültür Derneği) kadrosunun çıkarmış olduğu üç ayda bir yayımlanan Rıhle, Ehl-i Sünnet ve’l-Cemaat çizgisinden hareketle, modernitenin tesbit ve iddialarına karşı zihni planda ve pratik hayatta nasıl bir tavır sergilememizi gerekli kılıyorsa onu belirleyici kılmaktan başka bir seçeneğimiz olmadığı görüşünde olan bir dergi. Eylül ayında 5-6’ncı sayılarını birlikte yayımladı.  

 

Rıhle Kitap Yolda! 

Geçtiğimiz hafta yaptığımız dergi toplantısında Rıhle Dergisinden Abdullah Zerrar, Rıhle Yayınlarını kurduklarını, Dr. Ebubekir Sifil’in kitaplarının yayın hakkını Kayıhan Yayınlarından aldıklarını ve bundan böyle bu kitapların baskılarının ve Ebubekir Sifil’in yeni kitaplarının Rıhle Yayınlarından çıkarılacağını duyurdu. 

 

RıhleRıhle’yi Seviyoruz! 

Her şeyden önce Peygamber Efendimizin (s.a.v) sünnetine sarılmanın ve fıkıh geleneğimizi tanımanın önemine işaret eden, bizi bu yolda düşünmeye sevkeden Rıhle Dergisini önemsiyoruz. İlim dünyamıza farklı ve farkında bir soluk getiriyorlar. 

Rıhle Dergisinin yeni sayılarını, Rıhle Yayınlarının neler yayınlayacaklarını merakla, heyecanla bekliyoruz. 

Rıhle Kitap hayırlı olsun. 

 

E. Fatih Bilge haber verdi.

Yayın Tarihi: 16 Eylül 2009 Çarşamba 10:01 Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2016, 15:39
banner25
YORUM EKLE

banner26