Doğru haber doğru analiz!

Dünya Bülteni haber sitesi yenilenen arayüzüyle merhaba diyor.

Doğru haber doğru analiz!

Okuyucusuna hitap edebilen bir site

Kavramın kendisi net olarak o çağ içinde söylenmese bile her zaman vardır. Her çağda var olan kavramlardan biri de “görsellik” kavramıdır. Görsellik sadece bu çağa ait olan bir kavram değildir. Eğer sadece bu çağa ait bir kavram olsaydı Osmanlı şehirleşme planlarını ve stratejilerini açıklamak mümkün olmazdı. Süleymaniye sadece ibadet edilen bir mekanın adı değil, aynı zamanda Osmanlı heybetinin izdüşümüdür.19783

Bugün için içerik kadar, o içeriğinin gösterilme biçimi önemlidir. Çünkü, içeriğin albenisi sunumda gizlidir. Bir internet sitesinin de takip edilmesini yada beğenilmesini sağlayan saik, içerik kadar sitenin sunum biçimidir.

Yeni arayüzle yeniden "Merhaba"

Kardeş sitemiz, dunyabulteni.net yeni yüzüyle farklı bir haber sitesi olduğunu bir kez daha gösterdi. Dunyabulteni.net’in diğer haber sitelerinden farkı, dünyadaki aktüel tartışmalara ulaşmamıza yardımcı olmasıdır. Bu, içerik olarak sitenin biricikliğidir.

Dunyabulteni.net bu biricikliğine de görsel bakımdan da özgün bir haber sitesi olduğunu vurgulayarak devam ediyor. Yeni sitenin albenisi yerinde. Okuyun ve beni takip edin diyor. Biz sevdik.

Dunyabulteni.net’te kullanılan görsel arka plan ve bu planın yerleştirilmesi haber sitesi takipçisinin ilgisini arttırıyor. Daha canlı renkler seçilmiş bu sefer. Önemsenen konular başlıklar halinde vurgulanmış. Görsel bir malzemenin takip sırası göz önünde bulundurularak site oluşturulmuş.

DÜBAM

En kapsamlı haber analizleri ve DÜBAM

Dunyabulteni.net'in hiç kuşkusuz en büyük özelliği analizlerinde "gösteren parmağa değil, gösterilene bak" şiarıyla hareket etmesi. Ulusal haber sitelerinden alıştığımı ise sunuma odaklanmamız ve genel bir dil ile zaten bilinegelen şeylerin okuyucuya yansıması. Dunyabulteni.net'te bunun farklı olduğu apaçık ortada.

Sitenin araştırma merkezi DÜBAM ise kayda değer, doyurucu, arşivlenecek türde dosyalar hazırlamakta. Bu dosyaların indirilebilir olması ise artı bir özellik.

Tarih Dosyası

Geçmiş ve günümüzle kıyas

Sitenin Tarih Dosyası bölümü ise gazetelerin köşelerini süsleyen üstünkörü tarih sayfalarının pabucunu dama atacak nitelikte. Sürekli güncellenen bu bölümün sıkı takipçiler kazanacağa benzer.

Dunyabulteni.net sitesinde keşfedilecek daha çok şey var.. 

 

Arda Şeker,   beğendi hem de çok

19784

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2010, 17:56
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
adsız
adsız - 10 yıl Önce

"Kavramın kendisi net olarak o çağ içinde söylenmese bile her zaman vardır. Her çağda var olan kavramlardan biri de “görsellik” kavramıdır."

acaba????????????????????

banner19

banner13

banner26