Dibace'yi hatırlayan var mı?

Gençlerin çıkardığı bir dergi olarak bildiğimiz Dibace dergisi 19. sayısı ile geri geldi.

Dibace'yi hatırlayan var mı?

Dibace kim?

Dibace dergisi 6. sayı
Dibace dergisi 19. sayısı
(+)

Bugün Dibace'ye ilk kez rastlayan şunu söyleyebilir: Allah Allah, 19 sayıdır çıkıyor ama ben ilk kez görüyorum, duyuyorum. Fakat tam da öyle değil. Bu 19 sayı periyodik olarak buradan geriye, son 2-3 seneye yayılmış değil.

Dibace bundan 10 sene önce 90'ların sonu 2000'lerin başında 18 sayı çıkmış, sonra da yayını durmuştu. Artık 19. sayısı da geldiğine göre bu 9-10 senelik boşluğa yayına ara verme diyebiliriz. Ne yayına ara verme ama!..

Yalınayak ve taşralı (Adapazarlı)

10 sene önceki Dibace yer yer İstanbul’a -merkeze- selam veren, İsmet Özel'in, Dücane Cündioğlu'nun yüksek tınısına göz kırpan bir haldeydi. Şimdi 19. sayısı çıkan Dibace ise daha şehrinin havasını bürünmüş, daha yalın ve sade görünüyor.

Servet Kızılay
Ercan Yılmaz

Dibace sadece edebiyat değil, dilbilim, siyaset, felsefe ve sosyoloji alanlarına da açık bir dergi olacağını lanse ediyor.

Dergi yine eskiden olduğu gibi Servet Kızılay yönetiminde çıkacak. 19. Dibace’de Ercan Yılmaz'ın şiiri ve Servet Kızılay'ın “Dilbilim” yazısı sıklet merkezi olmaya aday. 10 sene önce de Dibace çevresinde görünen isimlerden de bugün iki imza var: Veysel Karataş ve Muaz Ergü.

Dergiyi edinmek için şu mail adresine mail atsanız bilmiyoruz size nasıl bir cevap verirler; bir deneyiniz: [email protected]

 

Yasin Şafakdergileri seviniz, koparmayınız” diyerek haber verdi

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2010, 16:30
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin karacalar
hüseyin karacalar - 10 yıl Önce

sani şekeri tanıyorum dergiden. deli dolu bir arkadaşımdı. aşk ehliydi. kadırgada yurdunda birlikte kalmıştık. sabahlara kadar felsefe şiir edebiyat konuşuyorduk. sani nerelerde şimdi. hala istanbulda mıdır. duyan gören varsa selam söylesin...

ahmet sunar
ahmet sunar - 10 yıl Önce

servet abi on numara bir abimizdir.

Bülent Şahin Erdeğer
Bülent Şahin Erdeğer - 10 yıl Önce

Servet'in gizli bir Kur'an'da 19 Kodu şifrecisi olduğu ve şifreli olarak Arizona Tucson'da ikamet etmekte olan Edip Yüksel'le konsey toplantıları yaptığı tespit edilmiş olup, Edebiyat bahanesiyle vatan evlatlarını zehirlediği müşahade edilmektedir. Dibâce ne demek? ebced karşılığı ve Gematriya-Siyonizm-Kabala-Gizli Dünya Devletindeki Masonik ilişki ağı derhal açığa çıkartılmalıdır.

Gençlerimiz böylesine Servetik cereyanlardan imtina ile korunmalıdır. ;)

Dibace adına
Dibace adına - 10 yıl Önce

Öncelikle dergiyi sitenizde tanıttığınızdan dolayı teşekkür ederiz fakat dergi hakkında biraz yanlış bilgi bulunmaktadır: Dergimizin eskiden İSMET ÖZEL tınısı taşıdığı söylenmektedir ;bu kötü bir şey değil iyi ve onure eden bir durum fakat biz İsmet Özel'e DİBACE adını ilham veren dergiyiz. Dergimiz İ.Özel'in "dibace" adlı şiirinden tarih olarak çok önce çıkmıştır ayrıca o dönemlerde her sayı İ.Özel'e bizzat elden ulaştırılırdı. Kaderin bir cilvesi olacak ki; biz bunu kimseye anlatamadık.Se

Dibace adına
Dibace adına - 10 yıl Önce

DÜCANE CÜNDİOĞLU Meselesine gelince... Dücane bey hiç bir zaman dergini arkasında durmamış sadece kerhen bir köşede bizden bahsetmiştir. Sayın Cündioğlu'nun asla talebeleri yoktur sadece kısa süreli "arkadaşları" vardır ya da "abilik" yapar. Yıllardır onun peşinden koşan pırıl pırıl gençlerin öyküsünü anlatmayalım... fakat yazdıkları farklı izlenimler sunar.. Dibace dergisinin arkasında sadece kaliteli okuyucular vardır ve öylece kalacaktır... selamlar

Deniz kahraman
Deniz kahraman - 10 yıl Önce

Vay Dibacene diyorum başka bir şey demiyorum:) 10 senede bir ha! iyiymiş valla. hayırlı olsun.

toraman
toraman - 10 yıl Önce

kral geri döndü.

banner19

banner13

banner26