Denizli'de çıkıyor bu dergi!

Kalem ve Kelam dergisi Denizli'de çıkıyor ve Türkiye'nin birçok yerine ulaşma imkânı oluyor.

Denizli'de çıkıyor bu dergi!

Birçoğumuz okumayı sevdiği gibi bir yerlere bir şeyler karalamayı, yazmayı da sever. Bu türden bir sevdası olan bir kaç genç de bir araya geldiği zaman ortak hayâllerden biri de dergi çıkarmaktır. Gençler bilirler ki dergi çıkarmanın maddi bir getirisi yoktur ve bu iş gönül verilerek yapılır. İşte bu gençlerden biri de Denizli Pamukkale Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Mehmet Uyanık. Mehmet Uyanık önderliğinde çıkan aylık edebiyat ve kültür dergisi Kalem ve Kelam, değişik tasarımıyla da dikkat çekiyor. Henüz dergi dünyasına yeni katılan

15652
(+)

Kalem ve Kelam, genç isimlerin sırtladığı bir dergi halini almış.

Dergide kimler var?

Dergide makinist Mehmet Uyanık. Ana ekipte onun dışında Abdullah Şahin ve Esen Pürenli var. Diğer kalem sahipleri ise Dilvenaz Neva, İnanç Yeniay, Kamil Şahin ve Buse Çeliker gibi isimlerden oluşuyor. Dergi içeriği gayet yalın ve samimi. Üstad kabul ettikleri yazar ve şairlerin de zaman zaman eserlerine yer veriyorlar dergide. Okuyuculardan destek bekleyen Kalem ve Kelam, Ocak 2010'dan bu yana zor şartlar altında serüvenini devam ettiriyor. Serüvene devam etmek için de birkaç reklam alabilmeyi başarmışlar.

Dergi İstanbul, Ankara, İzmir, Elazığ, Kastamonu, Mersin, Edirne ve kısacası Türkiye'nin dört bir yanında okuyucularıyla buluşmayı başarıyor. Derginin henüz bir internet sitesi yok. Okuyucularıyla Facebook'daki sayfaları vesilesiyle buluşuyorlar. Genç ve başarılı bir ekibe sahip olan Kalem ve Kelam dergisi bakalım yayın serüveninde nasıl bir yol izleyecek.

 

Cengiz Yalçınkaya böyle dergiler olduğuna sevinerek yazdı

cngz91(at)gmail.com

Yayın Tarihi: 03 Haziran 2010 Perşembe 08:51 Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2010, 21:24
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah Şahin
Abdullah Şahin - 11 yıl Önce

Hadi ya! Mehmet Uyanık iyi iş yapmış desenize...

banner26