Bülent Akyürek Cebe Girdi

Bülent Akyürek'in kitapları artık Fincan Yayınları'ndan çıkacak. İlk olarak Yılgın Türkler ve 'İçinizdeki Öküze Oha Deyin' kitapları cep boy olarak çıktı.

Bülent  Akyürek  Cebe Girdi

Hikâyenin sonu hep kötü bitiyor: ben de buna şaşıyorum.  Ne kadar klişe cümle, bahane, dert varsa onu yakalayıp meydana koyuyor  Bülent Akyürek.  Meseleyi kendi yöntemleriyle dolandırdığı için, sonuna vardığında garip bir vahada buluyor insan kendini. Bir Yozgat türküsü var mesela girişi şöyle: Çamlığın başında tüter bir tütün. Hemen ardına gelen dize ise elli şiir yazsan kifayet eylemez bir güzellikte: Acı çekmeyenin yüreği bütün. Bülent abinin yazıları da tam böyle: bir yerden hafif bir şekilde girişten sonra, oturaklı bir bitiriş. Elhamdülillah.

Bülent Akyürek

Bülent Akyürek, İçinizdeki Öküze Oha DeyinBülent Akyürek 19 Kitap Yazıyor

Bülent Akyürek’in kitapları artık Fincan Yayınları'ndan çıkacak. İlk olarak Yılgın Türkler ve İçinizdeki Öküze ‘‘Oha’’ Deyin! kitapları cep boy olarak çıktı. Sonrasında Cinnetim Cennetimdir, İtin Biri, Yağmur Getiren Fırtına’nın baskıları yapılacak. Bülent Akyürek şu anda on dokuz kitap birden yazıyor imiş –tam sayı bu evet!-, bunlar arasından klişe ve toplum gereksinimi farkıyla öne çıkan iki eserde önümüzdeki aylarda bitirilip Fincan Yayınları’ndan yayınlanacak: Öğle Namazına Nasıl Kalkılır? ve Ahir Zaman İlmihali.

 

Toplumsal Hayatımıza Katkıları

Kitaplar cep boy yayınlanınca merak ettim sordum Bülent Akyürek’e;

6755-Abi bu kitapların cep boy olarak yayımlanmasının toplumsal hayatımıza nasıl katkıları olacak? Neleri değiştiriyorsun?

- Fildişi kulesine çekilen yazarlara inat cepte keklik olmak istiyordum. Eskiden "Abi kitaplarını taşıyamıyoruz, fikirlerin de ağır geliyor diyorlardı" Küçük kitaplarla cebe sığmak istedim. Ben zaten üniversiteli gençlerin ve okumaktan parasız kalmış insanların yazarıyım, onların cepleri boştur, yer sorunumuz yok. İnsanın bir ağırlığının olmaması, cepte keklik olması ne kadar insani bir şey anlatamam. "ARA GELSİN, ÇAĞIR BULSUN, DOKUN OLSUN" çağında bir yazarın okuyucusuna uzak durması hoş değil, biz 22 sene önce madem bu yola beraber çıktık, kitaplarımın şapkadan çıkan tavşan gibi her yerde taşınmasını ve çıkmasını istiyorum. İnşallah ileride cepfilmi de yaparız!

Bülent Akyürek

www.fincanyayinlari.com

 

M. Fatih Kutan

Yayın Tarihi: 14 Ağustos 2009 Cuma 09:11 Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2016, 15:31
banner25
YORUM EKLE

banner26