Bu kitapta cennetten bir tat var

S. Muhammed Saki ilahi nizam'ın ahengi sebepsiz değil diyor..

Bu kitapta cennetten bir tat var

10773

"Aile" bizlere Allah'ın emaneti

Aile yuvası Allah’ın kullarına cennetten çıkarıp teslim ettiği bir emanettir. İlk yuva cennette kurulmuştur. Hz Adem ve Hz Havva cennetteki ve dünyadaki ailelerin ilkidir.

Hiç kimse cennette yalnız olmayacak muhakkak bir aile ortamında bulunacaktır. Bu yüzden derler ki hakları korunarak ayakta duran her ailede cennetten bir tat vardır.

Sanılanın aksine aile yuvasının temeli sevgi değil hak ve adalettir. Sevgi ailenin estetik boyutunu tanzim için verilmiş bir cevherdir. Bu cevherden edep doğar aşk doğar. Nasıl ki yer ve gök hak ve adalet üzere ayakta duruyorsa ailede, hak ve adaletin korunmasıyla ayakta durur.

Kadın ve erkek aile içerisinde hem kendi haklarını bilecek hem de karşısındakinin haklarını bilecek ve ona göre davranacaktır aksi halde hem ailenin hem de toplumun dengesi sarsılır çünkü “Hak, her varlığa verilmiş özel bir imtiyazdır; bunu ona layık görmemek, Cenab-ı Hakka itirazdır.”

10751

 

Aile Saadeti

Bilgi, insanın işlerini doğru yapması için temel bir unsurdur. Eksik ve hatalı bilgilerle doğru sonuca ulaşılamıyor. Maalesef hayatı ezbere yaşıyoruz ama bu hayatın alternatifi yok, başka bir sefere daha iyi olurum deme şansımız yok.

İşte S. Muhammed Saki Erol’un kaleme aldığı “Aile Saadeti” adlı eser, alanında yazılmış diğer eserleri de kapsayıcı bir içerikle karşımıza çıkıyor.

Yazar, yuva emaneti, mutluluk, kadın-erkek hakları, görev ve sorumlulukları ve manevi hayatın sırlarını veriyor bu kitapta. Akıcı ve sade bir dille yazılmış. Onun için anlaşılması ve okunması gayet rahat tabi buda kitaptan aldığımız bilgileri hayatımıza aksettirmek için önemli bir adım.                                                             

10752”Eğer Ali olmasaydı hiç kimse Fatıma’ya denk olamazdı 

Aileyi korumak bütün ilahi dinlerin ortak amacıdır. Kurduğumuz yuvaların Hz Ali ve Hz Fatıma’nın yuvası gibi kutsal ve huzur dolu olması bir hayal değil, Hz Hasan ve Hz Hüseyin gibi çocuklar yetiştirmek bir hayal değil, yani dinimize göre ”Mutluluk bir hayal değil”, ulaşılabilecek bir hedeftir, yeter ki usulüne, ölçüsüne, edebine ve hakkına göre yaşayalım.

Peki, nedir usul, edep, ölçü, hak? Mutluluk nedir? İşte bütün bu sorulara taşa yazar gibi kalıcı ve net cevaplar bulacağınız, kütüphanenizin başköşesinde yer ayıracağınız bir kitap “Aile Saadeti” kitabı.

 

Tuğba Kaya bildirdi.   

Tugba582 at hotmail.com

 

 

Yayın Tarihi: 19 Ocak 2010 Salı 15:56 Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 10:54
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatma
fatma - 11 yıl Önce

hakikati, rızay-ı ilahiye aileden başlanarak gidileceğini ve ALLAH için sevmenin kıymetini gösteren harika bir kitap.. düznya bizimde bu kitabı görmekte ayrı bir güzellik..

Zekai Almas
Zekai Almas - 11 yıl Önce

Madem bu sitenin sahici bir derdi var, madem bu site bizden bir seyler anlatmaya, soylemeye calisiyor, mesela su da olmasa, baska seylere kapi acabilecek seyler bertaraf edilse ve paylasilmasa, yani su mail adresleri yazilarin altinda olmasa. fetva kismindan degil de, takva sinirindan uygulamalar yapilsa, fitne'nin onu bu sekilde kesilse. hulasa, anlatan, anlatilani golgelemese, nazarlar sadece anlatilana yogunlastirilsa..

baki selam ve dua.

ferdi beğendik
ferdi beğendik - 11 yıl Önce

zekai beye katılıyorum. farklı düşüncelere kapı aralamamak adına mail adresleri yazılmamalıdır.

Halis İğne
Halis İğne - 11 yıl Önce

Burada yazan mail adresi yüzünden hanım yazarımıza mail mi atacağız. Bu mu iyi ve güzel olan. Peki bir okurun bir derdi varsa? Bir genç, ablasına kitap ile alakalı bir şey soracaksa...Beni korkutuyorsunuz. Sizden korkuyorum. Din bu değil. Ahlak bu değil. Korkunçsunuz.

fkgk
fkgk - 11 yıl Önce

nedense şimdiye kadar yazıların altındaki mail adresleri hiç ilgimi çekmemişti.çok ilginç siz söyleyince baktım ve ne alaka dedim.bana göre bunda hiçbir tuhaflık yok.tuhaflık illada kusur arayanlarda.bu dünya bizim kirletmeyelim.

Mehmet Bahadıroğlu
Mehmet Bahadıroğlu - 11 yıl Önce

Bu denli hoş bir kitabı tanıtan bu hoş yazıyı okuyupta hiç nasib alamayan kardeşlerim altındaki e-posta adreslerine takılmışlar.

sabri ünal
sabri ünal - 11 yıl Önce

http://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=2537 yazısını da tuğba kardeşimiz yazmış. sadece dünyabizim.com a yazmakla kalmamış bir de birden çok dergide güzel yazıları yayınlanmış, tartışılacak tek konu benim kanaatim niye kitap tanıtımları bu kadar kısa tutuluyor olmalıdır. tuğba kardeşimize yeni kitap okumalarında kolaylıklar...

banner26