Bu derginin patronu yok!

Ay Vakti dergisi 114. sayısıyla arz-ı endam eyledi. 10 Yıldır yayın hayatını sürdüren dergi ilk günkü canlılığını koruyor..

Bu derginin patronu yok!

Sular aka aka biriktirdi, 10 sene oldu, 114. sayıda Ay Vakti Dergisi!

Ay Vakti Sayı: 114
(+)

On yıl geride kaldı

Ekim – Kasım döneminde 10. senesini tamamlayan Ay Vakti; düşünce, kültür ve edebiyat düzleminde yolculuğuna devam ediyor. Ayakları yere sağlam basıyor, zorluklardan bahsetmiyor, olumsuzluklara teslim olmaktansa olumsuzlukları teslim alıyor. Her solukta biraz daha tazelenerek, her adımda biraz daha büyüyerek…

Ekim 2000’de Şeref Akbaba, Hakan Özbek, Abdullah Yıldırım ve M. Aşır Karabacak’ın gayretleriyle ilk mahsullerini vermeye başlayan Ay Vakti Dergisi Mart 2010 itibariyle 114. sayısına ulaştı! Dergi yönetmeni Şeref Akbaba ve editör Üzeyir Süğümlü şimdilerde derginin demirbaş isimleri. Bugüne dek yaklaşık 400 farklı isim derginin sayfalarında kendine yer buldu. Heyecanı daima taze, tam 10 yıldır mütekâmil ve muteber bir duruş sergilemek amacıyla oluşturduğu çizgide ilerleyen bir dergi oldu Ay Vakti.

Ay Vakti Dergisi 10 yıl içinde sayfalarına kimleri konuk etmedi ki! Alâeddin Özdenören, Mustafa Özçelik, A.Vahap Akbaş, Nurettin Durman, Özcan Ünlü, Alâeddin Soykan, Recep Garip, İhsan Aktaş, Âdem Özbay gibi yabancısı olmadığımız birçok isimle ilk sayıdan beri dost. Hala bu isimlerin eserlerine dergide rastlamak mümkün…

Okumuş çocuklar

Üniversiteli bir dergi olmak niyetiyle her sayıda yeni kalemlere mümkün olduğunca yer açmaya çalışan Ay Vakti Dergisi’nin 114. sayısı da dopdolu!

A. Vahap Akbaş, Erol Erdoğan, İsa Karaaslan, Selami Şimşek ve Yavuz Ertürk şiirleriyle; Naz Ferniba, Akif Akpınar, Emre Miyasoğlu, Ebubekir Koçak, Zuhal Gedik öyküleriyle; Şadi Aydın, Faik Öcal, İsmail Bingöl, Yunus Emre Tozal, Üzeyir Süğümlü, Ayla Ceren, Ahmet Durmuş, Zehra Betül Bulut, Mehmet Gedizli denemeleriyle; Eyyüp Azlal araştırma yazısı; Abdullah Ömer Yavuz sinema tahlili; Uğur Mantu kitap tahlili ve Şiraze Saklı Mektuplar’ı ile dergiye zenginlik katıyor.

Ay Vakti Dergisi altın şehir Üsküdar’ı her Cuma öğle sonrası keyifli çay sohbetlerinin, fikir alış verişlerinin, sohbetlere katılıp güzel vakit geçirmenin mümkün kılındığı bir mekân olarak mesken edinmiş durumda… Niyeti ol’mak yolunda adımlarına yenilerini eklemek… Bu meyanda okumaya ve yazmaya devam diyor.

Ay Vakti Dergisi’nin kapıları yazarlarla tanışıp hoş bir sohbete müdahil olmak isteyenlere sonuna kadar açık…

 

Zehra Betül Bulut bildirdi

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2010, 14:44
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
zehra betül bulut
zehra betül bulut - 9 yıl Önce

okumaya ve yazmaya devam . . =)

biri
biri - 9 yıl Önce

bir gün aylak aylak dolanıyorum üsküdar'da. o zamanlar işsizim tabi. bir de baktım ay vakti tabelası. dur gireyim bi selam veriyim vakti zamanında okuduydum dedim. şeref hoca karşıladı beni. sonra diğer şair ağabeyler geldi. hayırdır ne yapıyorsun dediler, üniversite mezunu işsizim dedim. beni birine gönderdiler. şimdi iş sahibiyim. garip ama gerçek.

murat
murat - 9 yıl Önce

Ay Vakti özgünlüğü ile güzdel bir dergi... Haber için teşekkkürler...

cahit saçak
cahit saçak - 9 yıl Önce

zehra betül bulut'un "bir derviş bir gece" adlı denemesi, eyyüp azlal'ın darb-ı meseller ile alakalı yazısı gerçekten kayda değer bir nitelik taşıyor.
şeref akbaba'nın dediği gibi yol sabırdır yürüyüşe devam..

banner19