Bir günde on kitap hiç okumamıştım!

Dağıstan Çetinkaya’nın renkli ve neşeli çizimiyle canlanan Ece ile Keçe'nin on kitaplık serisini bir oturuşta okuyan Hatice Belkıs, bizler için kısa bir değerlendirme yaptı.

Bir günde on kitap hiç okumamıştım!

Merhaba! 12 yaşında olmanın verdiği bir tedirginlik, korku ve heyecanla acemice yazdığım bu haberi okumaya niyetlenen amcalar, teyzeler, ablalar, abiler, kardeşler… Ben, size birilerini tanıtacağım; Ece ile Keçe’yle tanıştıracağım sizi.

Ece ile Keçe… Kim olabilir bunlar? Okulda bize tanıtılan, öğretilen, hakkında kompozisyon yazdırılan ve ama önemli de olan iki kişi mi? Yoksa sıradan insanlar mı? ( Biliyorsunuz okulda anlatılan herkes önemli kişiler değil aslında.) Ya da renkli bir çizgi roman kitabından fırlamış iki karakter de olabilir. Evet evet, bunlar kesinlikle iki müthiş çizgi roman karakteri. Onlarla tanışacağız şimdi.Dağıstan Çetinkaya, Ece ile Keçe

Su içer gibi okudum!

Dağıstan Çetinkaya’nın renkli ve neşeli çizimiyle canlanan bu iki karakterin on kitaplık serisini kuzenimde gördüm ve bunlar çizimleriyle hemen ilgimi çekti. Açıkçası çok kitap okuyan biriyim ama hiç on kitabı bir günde bitirmemiştim. Bu iki karakterin maceralarından bir bölüm okudunuz mu gerisi kendiliğinden geliyor zaten. Ece ile Keçe arasındaki kardeş çekişmeleri ve karakterlerin özellikleri sebebiyle başlayan maceraları okurken, sık sık karşılaştığınız ince, ‘Ece ile Keçe’ tarzı espriler, sizi zevkten beş köşe ediyor.

Dağıstan Çetinkaya, Ece ile KeçeOmzunda kertenkele duran çocuk da kim?

Keçe’nin ablası olan Ece, kedisiyle birlikte Keçe’ye gıcıklık yapmaya bayılıyor. Temiz, düzenli, çalışkan, takdir edilmesi gereken davranışlarıyla aslında örnek bir kız. Yine de mükemmel biri değil. Çoğu kişi Ece’yi seviyor, bir kişi hariç. Kardeşi Keçe ona sinir oluyor.

Keçe, tembel olmasına rağmen hareketli ve meraklı bir çocuk. Ailenin başına gelen tüm olaylara genelde maceraya düşkünlüğü ve merakı yol açıyor. Evcil hayvanı, kertenkelesi, onun en iyi dostu. Daima omzunda duruyor. Ece çalışmaya, ödevlere, sanata falan ilgi duyarken, Keçe televizyona, abur cubura ve çizgi romanlara ilgi duyuyor. Bu sevimli iki karakterin özellikleri nerdeyse tamamen birbirine zıt düşüyor.

Bayramınız bol gülücüklü olsun!

Zekice bir karikatür serisi olan 10 kitaplık Ece ile Keçe, sadece çocuklara değil, bazen büyüklere bile bulaşan bir eğlence takıntısı. Satın almak için bir kitapçıya gittiğiniz zaman, Ece ile Keçe, Dağıstan Çetinkaya’nın ilgi çekici çizimleriyle hemen dikkatinizi çekecektir. Şimdilik benden bu kadar. Heyecan dolu bir acemilikle yazdığım bu yazıyı okuyan amcalar, teyzeler, ablalar, abiler, kardeşler! Selamün aleyküm ve hayırlı bayramlar hepinize.

Hatice Belkıs Pesen 12 yaşın heyecanıyla anlattı

Yayın Tarihi: 16 Ağustos 2012 Perşembe 12:18 Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 10:55
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeşim Sünnetçioğlu
Yeşim Sünnetçioğlu - 10 yıl Önce

Sevgili Hatice, hoş geldin. Yazını ve seni şimdiden çok sevdim. Heyecânlı bir kişilik, tam benlik..İleride güzel işler çıkaracağına eminim. Yolun açık olsun Hatice Belkıs.Pesen ailesine de selâm.

okuyucu
okuyucu - 10 yıl Önce

Hatice kardeş, paylaşımın için teşekkürler. Nice hayırlı yazıları kaleminden okumak ümidi ile... Sana da hayırlı bayramlar...

halil
halil - 10 yıl Önce

maşallah, barekallah... heyecan, ifadelerin düzgünlüğü ve daha 12 yaş... ehh bize de hayırlı uzun ömür dilemek düşüyor...

ömerasım
ömerasım - 10 yıl Önce

eline sağlık gyy :))

banner19

banner26