Avlu'yu Gördünüz Mü?

Avlu, Marmara İlahiyat öğrencisi bir arkadaş tarafından çıkarılmaya başlanan bir edebiyat fanzini. Şimdiye kadar 5 sayı çıkmış...

Avlu'yu Gördünüz Mü?

Avlu'yu Gördünüz Mü?

 

 

Avlu, Marmara İlahiyat öğrencisi bir arkadaş tarafından çıkarılmaya başlanan bir edebiyat fanzini. Şimdiye kadar 5 sayı çıkmış. İlk dört sayısının mottosu “abilerine özenen gençlerin dergisi”. 5. sayıdan itibaren ise editör kadrosunun 3 kişiye çıkmasının da etkisiyle bu mottodan vazgeçilmiş.

 

 

 

Dergi arkalı önlü bir A4 şeklinde çıkarılıyor ve 4 sayfadan müteşekkil. Ufak ve basit bir yapısı var; derginin merkezinde bir yada iki tane ana metin var ki, bu şiir yahut hikaye. Bunun yanında her sayıda toplamda 3 cümleden oluşan kitap tanıtımları ve bir adet fotoğraf bulunuyor. Basit ama estetik olarak dört dörtlük bu derginin çıkış periyodu belirsiz. Dergi gönderilen her yazıya açık, yalnız bu yazının yayınlanması editörlerin onayından geçmesine bağlı.

 

Şimdiye kadar daha çok çıkmaya başladığı yer olan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde görülebilen derginin dağıtımı ise yine beğeni ve isteğe bağlı olarak şu şekilde gerçekleşiyor: Dergiyi elinize aldığınızda beğenirseniz fotokopiciye gidiyorsunuz, istediğiniz kadar fotokopi çektiriyorsunuz ve dağıtıyorsunuz ya ;da dergiye ulaşamıyorsanız aşağıdaki mail adresine bir mail atıyorsunuz, onlarda size dergiyi e-mail olarak gönderiyorlar. Bu konuda sizden tek ricaları ise dağttığınız dergi sayısını yine aşağıdaki mail adresine bildirmeniz.

 

Şunu da belirtmek gerekir ki, dergi her ne kadar İlahiyat Fakültesi merkezli olsa da, temel düsturları bu dergiyi herhangi bir mekânla veya kişiyle anılır hale getirmekten kaçınmak. E peki ben bu ilahiyat bahsini niye burada söyledim diye soracak olan bir okura ise aşağıdaki linkten dergiyi indirip okumaya başladığı takdirde zaten bu bilgiye kendisinin de rahatlıkla ulaşabileceğini söyleyebilirim.

 

Son olarak kendi görüşümü belirtmek gerekirse, dergi ufak boyutuna rağmen okunup bitirildiğinde insanda hoş bir esinti bırakıyor ve tekrar ne zaman okuyabileceğini merak ettiriyor. Bu görüşlerin bildirildiği editörler ise “ne kadar yazı gelirse o kadar dergi çıkarabiliriz” diyerek bu konuda yetenekli arkadaşları kendilerine destek olmaya çağırıyor.

 

Dergiye yazı göndermek, görüşlerinizi belirtmek veya dergiyi elde etmek için bu adrese mail atabilirsiniz; [email protected]

 

Derginin daha önceki sayılarına ulaşmak için tıklayınız.

 

 

Mehmet ERKEN avluya davet etti

 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2011, 15:23
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26