20 yıl beklenen kitap!

Okurun beklentisi nihayet karşılık buldu. Timaş Yayınları, Cahit Koytak'ın kitabını yayınladı. 20 yıl sonra gelen 350 sayfalık bir kitap..

20 yıl beklenen kitap!

Yazı Yayıncılık’ı bilenler bilir. Dönemin yayıncılık anlayışına göre “sıra dışı” sayılabilecek bir çizgide şiir kitapları basıyordu. Dönem dediğim 90’lar. Birçok şiir kitabı, bu sayede okur ile buluştu. Sarı kapaklı, güzel tasarımlı kitaplardı bunlar. Şimdi çok zor bulunuyorlar ve nazarımda sahafiye değerleri bir hayli yüksek.  

Yoksulların ve Şairlerin Kitabı, Cahit KoytakKoytak’ın İlk Atlas’ı 

İlk Atlas bu kitaplardan biriydi. 1990 yılında yayınlandı. Kült bir ilk kitap olarak okurun hafızasındaki yerini hep korudu. Sonra da baskısı yapılmadı,  belki de şairi yayınlanmasını istemedi; bu konuda bir bilgiye sahip değiliz. Fakat kitabı bulmak için özel çabalar hep sürdü. (Ben bir fotokopicide buldum mesela) 

Gazze Risalesi 

“düş, diyecekler, peşinen bilmen iyi olur, 
hayal diyecekler, 
ütopya, diyecekler, bütün bunlara.” 

2009 yılında Koytak, bir kitap daha yayınladı. Gazze Risalesi adlı kitap Pınar Yayınları’ndan çıkmıştı. Yalnız bu kitap Cahit Koytak okurlarını tatmin etmedi, daha doğrusu kesmedi! (Kitap ile alakalı bir sıkıntımız olduğu düşünülmesin, biz başka kitaplar da bekliyoruz) Hali hazırda kitap olmayı bekleyen başka şiirlerde vardı zira.  

Yoksulların ve Şairlerin Kitabı çıktı

Okurun beklentisi nihayet karşılık buldu. Timaş Yayınları, Cahit Koytak’ın kitabını yayınladı. 20 yıl sonra gelen 350  sayfalık bu kitap, şık bir tasarım ve şömizli cilt ile şiir severin beğenisine sunuldu. Kitabın iç sayfasına göz attığımızda “yayına hazır kitapları” diye bir ibare de gözümüze çarptı. Anlaşılan  daha başka kitaplar da yolda. Bekliyoruz. (İlk Atlas’ı ise özellikle beklediğimizi belirtmek gerekiyor) 
 

Halil Yılmaz haber verdi

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 11:13
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26