Nouman Ali Khan'dan Bakara Suresi tefsir notları

Bu çalışma, meşhur davetçi Nouman Ali Khan’ın 2016 yılı Ramazan ayında başladığı Bakara Suresi Tefsiri derslerini kapsamaktadır. Üstad Khan’ın Ramazan ayının her günü gerçekleştirdiği bu dersler, toplam 30 bölümden oluşmakta ve Bakara Suresi’nin 1-89. Ayetlerinin tefsirini konu edinmektedir.

Nouman Ali Khan'dan Bakara Suresi tefsir notları

Rabbimizin kitabını daha iyi anlamak ve yaşamak niyetiyle yola çıktığımız ve kardeşlerimizin de Kur’an yolculuğuna bir nebze olsun katkıda bulunabilmek amacı ile hazırladığımız bu çalışmayı tamamlamayı nasip eden Rabbimize hamd olsun.

Bu çalışma, meşhur davetçi Nouman Ali Khan’ın 2016 yılı Ramazan ayında başladığı Bakara Suresi Tefsiri derslerini kapsamaktadır. Üstad Khan’ın Ramazan ayının her günü gerçekleştirdiği bu dersler, toplam 30 bölümden oluşmakta ve Bakara Suresi’nin 1-89. Ayetlerinin tefsirini konu edinmektedir.

Çalışmanın daha kolay okunabilmesi ve istenilen ayetin tefsirine daha kolay ulaşılabilmesi için “İçindekiler” bölümünde her bir bölümün yanına hangi ayetlerden bahsedildiği eklenmiştir.

Genç Müslümanlar olarak bu tefsir çalışmasının çevirisinde ve bir kitap haline gelmesinde emeği geçen tüm gönüllü kardeşlerimize teşekkür ediyor, bu emeklerinin kendileri için eşsiz bir ecir olmasını Rabbimizden diliyoruz.

Tüm güzellikler Rabbimizden, hata, kusur ve eksikler ise bizdendir.
Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

E-Kitap Hakkında

Derslerin e-kitap şeklinde ücretsiz yayınlaması için Nouman Ali Khan’dan izin alınmıştır. Ticari amaç dışında bastırılmasında, çoğaltılmasında, kopyalanmasında bir sakınca yoktur.

E-kitap PDF ve EPUB formatlarında hazırlanmıştır. PDF dosyasını bilgisayardan okumak ve kitabı çıktı almak için ekteki link kullanılabilir:

https://gencmuslumanlar.com/wp-content/uploads/2020/10/Bakara-Suresi-Tefsiri-1-89.-Ayetler-Nouman-Ali-Khan.pdf

Kaynak: gencmuslumanlar.com

Yayın Tarihi: 20 Kasım 2020 Cuma 14:03 Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 14:14
banner25
YORUM EKLE

banner26