Zulme sessiz kalma! Bir imza da sen at

İstiklal Mahkemeleri başkanı olan Ali Çetinkaya'nın Afyon'daki kurumlardan ismini kaldırmak için MTTB imza kampanyası başlattı.

Zulme sessiz kalma! Bir imza da sen at

Cumhuriyet dönemi Afyonkarahisar mebusu ve İstiklal Mahkemeleri başkanı olan Ali Çetinkaya'nın Afyon'daki kurumlardan ismini kaldırmak için Milli Türk Talebe Birliği Afyon Şubesi imza kampanyası başlattı. Birçok insanın idam kararını keyfi ve hukuksuz bir şekilde veren Ali Çetinkaya, bilindiği gibi İskilipli Atıf Hoca'nın da idam kararını vermişti. Bu ülkeye faydasından çok, zararı olmuş bir insanının bir kahraman olarak anılmasını eleştiren MTTB Afyon İl Başkanı Salih Ağbalık; “Değerlerimize ve inancımıza saldırmış ve rejimin sürekliliğini sağlamak için masum insanları astıran, sürgüne gönderen bir kişinin kahraman olarak algılanması karşısında bu genel yanlışa tahammülsüz olduklarını söyledi. Ve iade-i itibarı verilen İskilipli Atıf Hoca'nın suçsuz olduğu anlaşılmış, üstelik Çorum'da devlet hastanesine ismi verilmiştir. Madem İskilipli Atıf Hoca suçsuz, o halde onu astıran hâkim suçludur. Bundan ötürü Ali Çetinkaya'nın ismi kaldırılmalıdır” diye konuştu.

Frenk asıllı olan şapkanın Türkiye toplumuna devşirilmesi karşısında ve buna direnen aydın alimlerimizin bir şapka (bez parçası) uğruna İstiklal Mahkemeleri'nde yargılanması sürecinde Ali Çetinkaya'nın rolü küçümsenemeyecek derece büyüktür. Ülkemizin darbe kabuslarından uyanma sürecine dahil edebileceğimiz bu imza kampanyası huzurlu bir Türkiye'yi oluşturan zemine dahildir. Madem; Müslümanlar direniş ve diriliş döneminde, o halde bugün İskilipli Atıf Hoca'ya destek çıkma vaktidir. İslami Gençlik Hareketin temel taşlarından biri olan Milli Türk Talebe Birliğinin bu anlamlı mücadelesinde bu gençleri yalnız bırakmayan Müslüman STK'ların (AGÜYAD Afyon Güzel Yarınlar Derneği, Genç Yazar ve Sanatçılar Derneği, Genç Birlik, Mazlumder, TGK (Türkiye Gençlik Konseyi) ve Fatih Akıncıları)'nın olması da sevindirici bir durum. Ülkemizin yaşanılabilir ve huzurlu bir ülke olma yolunda atılan bu adımda siz de bu gençlerle yürümeye ne dersiniz? O halde kayıtsız olmadığınızı bir imza atarak gösterin zulme!

www.alicetinkayaismikaldirilsin.com

 

Üsame Varol haber verdi

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2012, 11:31
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13