Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı

Bu yıl 12.’si düzenlenen Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni 3 Kasım Cumartesi günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Saat 14.00’te başlayan törende kazanan yarışmacılar ödüllerine kavuştu.

Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı

Tören, ödül kazanan ve sergilenmeye değer görülen eserlerden oluşan serginin açılması ile başladı. Yapılan kısa sergi turunun ardından tören için büyük salona geçildi.

NE OLUR FOTOĞRAFA BESLEDİĞİNİZ O SEVGİYİ HEP DEVAM ETTİRİN

Selahaddin Kocaaslan’ın sunumuyla başlayan törende ilk olarak seçici kurul üyesi usta fotoğrafçı İzzettin Keribar konuşma yaptı. Keribar konuşmasında, “Ne olur bu fotoğraf yarışmasını, fotoğrafa beslediğiniz o sevgiyi hep devam ettirin. Belki önümüzdeki yıllarda uluslararası bir fotoğraf yarışması hâline de sokulması, yapılması düşünülebilir. Öyle bir şey yaparsanız elimden gelen yardımı esirgemeyeceğim.” diyerek duygularını ifade etti.

ZEYTİNBURNU’NUN GÖRSEL HAFIZASINI KAYDETMİŞİZ

Keribar’ın konuşmasının ardından Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması’nı tanıtan kısa bir video gösterimi yapıldı. Video gösteriminden sonra ise sahneye konuşmasını yapmak üzere Zeytinburnu Belediye Başkanı Sayın Ömer Arısoy çıktı. Arısoy, “Geçtiğimiz yıl 10. yılını doldurunca fotoğraf yarışması, 10. yıldan bir seçki sergisi yaptık hatırlarsanız. Orası da tam olarak ortaya koydu ki, gösterdi ki 10 yılda Zeytinburnu’nun hafızasını kaydetmişiz. Üstelik fotoğraf sanatçıları eliyle bunu yapmışız. Bunu çok önemsiyorum. Şimdi bu yılki sergide de görüldüğü üzere daha yeni Zeytinburnu’na katılan sahildeki bir parktaki bir anıtın fotoğrafı, bu fotoğraf yarışmasına girdi, derece aldı, o da bizim Zeytinburnu’nun hafızasına, görsel hafızasına eklendi. Bunu çok önemsiyoruz.” sözleriyle yarışmanın Zeytinburnu’nun görsel hafızasını oluşturmadaki önemine vurgu yaptı.

Tören, bu konuşmanın ardından kazanan yarışmacılara ödüllerinin takdimiyle son buldu.

Yayın Tarihi: 04 Aralık 2022 Pazar 14:00 Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2022, 12:52
YORUM EKLE

banner19

banner36