Zarif bir çocuk şenliği

TYB Konya Şubesi 9 Haziran Cumartesi günü “Cahit Zarifoğlu Çocuk Şenliği”nin yedincisini düzenliyor.

Zarif bir çocuk şenliği

TYB Konya Şubesi 9 Haziran 2012’de “Cahit Zarifoğlu Çocuk Şenliği”nin yedincisini düzenliyor.

Her sene büyük şair Zarifoğlu anısına düzenlenen şenliği Konya TYB müdavimleri ile TYB çocuk grubu birlikte organize ediyor. Zarifoğlu’nun çocuk yazarı kimliğine atfen yapılan şenlikte Zarifoğlu’nun çocuk kitapları okunuyor, şenlik bağlamında üstadın eserlerinden katılımcı bütün çocuklara her sene bir kitabı dağıtılıyor. Bu sene üstadın Motorlu Kuş isimli şaheser niteliğindeki çocuk kitabı katılımcı çocuklara dağıtılacak.

Çeşitli oyun ve animasyonların da yer aldığı programın bu seneki konuğu ise çocuk edebiyatçısı H. Salih Zengin olacak.

Osman Bozdemir’in sunumuyla gerçekleştirilecek programda H. Salih Zengin de çocuk okurlarıyla bir araya gelerek Zarifoğlu’nu anlatacak. Ayrıca H. Salih Zengin kendi kitaplarını da imzalayarak okurlarıyla söyleşecek.

Programla ilgili açıklamada bulunan TYB Konya Şube Başkanı Mehmet Ali Köseoğlu “Geleneksel olarak düzenlenen Cahit Zarifoğlu Çocuk Şenliği bu yıl “Zarifçe Gülümsemek” başlığı altında gerçekleşecek. Çocukların yanı sıra büyüklerin de çocukça saatler yaşayacağını ümit ettiğimiz programda hem rahmetli Cahit Zarifoğlu’nu anacağız hem de şehrin çocuklarına bu ismi hatırlatarak kültürümüz ile çocuğun buluşmasını sağlayacağız. Bütün çocuklarımızı anne ve babalarını da yanlarına alarak Zarifoğlu Çocuk Şenliğine bekliyoruz” dedi.

Şenlik saat 16.00’da başlayacak.

 

Vural Kaya haberdar etti

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2012, 00:16
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13