Yüz Yüze Konuşmalar'da Büyük Final

Türk edebiyatının yaşayan elli şair ve yazarının kendini, edebiyatını ve hayata bakışını anlattığı ‘Yüz Yüze Konuşmalar’ adlı çalışma tamamlandı.

Yüz Yüze Konuşmalar'da  Büyük Final

Elli yazarın yine elli yazarla konuştuğu ve Edebiyat dünyasında bir ilk olan çalışmada yaşayan edebiyatçılarımızın derinliği kayda alındı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ve Telif Hakları Derneği tarafından hazırlanan çalışmanın birikiminden Yüz Yüze Konuşmalar adını taşıyan bir kitap ve belge filmleri ortaya çıktı.

Türk edebiyatının yaşayan elli şair ve yazarının, kendini, kişiliğini, edebiyatını, hayata bakışını, eserlerini hangi koşullarda yarattığını anlattığı Yüz Yüze Konuşmalar adlı kitap Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor. Çalışmanın yayın kurulu Hüseyin Su, Şaban Sağlık ve Alaattin Karaca’dan oluştu. Editörlüğünü ise Abdürrahim Karadeniz yaptı. Gerçekleştirilen söyleşiler hem yazılı olarak hem de görsel olarak kayda alındı.

Eser, 25 Temmuz günü Grand Pera Emek Sahnesi’nde saat 19.00’da gerçekleştirilecek gala ile basına ve kamuoyuna tanıtılacak.

Yayın Tarihi: 24 Temmuz 2018 Salı 17:09 Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 17:14
YORUM EKLE

banner19

banner36