banner17

Yusuf Özkan Özburun Enneagram sanatını anlattı

Zeytinburnu Belediyesi bilgi evleri öğretmenleri, hizmet içi eğitim seminerinde Enneagram sanatı üzerine Yusuf Özkan Özburun'u dinledi.

Yusuf Özkan Özburun Enneagram sanatını anlattı

Bilgi Evi üyelerinin sosyal ve kültürel gelişimine destek veren Zeytinburnu Belediyesi, Bilgi Evi öğretmenlerinin de gelişimine ve eğitimine önem veriyor. Bilgi Evi üyelerine daha kaliteli aynı zamanda daha etkin hizmet sunmak ve toplumumuzun kültürünü oluşturan değerlerimizin aktarımını kolaylaştırmak amacıyla düzenlenen hizmet içi eğitim seminerlerinin ikincisi gerçekleştirildi.

Yusuf Özkan Özburun’un konuşmacı olarak katıldığı seminerde Enneagram Sanatı işlendi. Enneagramın bir bilgelik temeli olduğunu ifade eden Özburun, "bilgelik temeli olduğu için incelediğim pek çok insan tanıma sistemi arasında en isabetli, en derinlikli, insanı en geniş kuşatan, insan psikolojisini ve mizacını anlamada bizlere çok yoğun imkânlar sunan bir sistemdir" dedi.

Yusuf Özkan Özburun konuşmasına devam etti: “Enneagram kişilik tiplerini dokuza indirgiyor, zaten enneagram dokuz nokta anlamına geliyor. Milli Eğitiminde öğrenme stratejilerine monte etmeye çalıştığı bu sistem önümüzdeki yıllarda daha çok karşımıza çıkacaktır. Bu sistemi bilmek hem kendi gelişimimiz açısından hem de mesleki gelişim açısından bizlere büyük imkânlar sağlayacaktır. İnsan dediğimizde, özellikle psikoloji diliyle baktığımızda kişilik, karakter ve mizaç meselesi gündeme geliyor. Burada Enneagramın temel yaklaşımı kişilik değil mizaçtır. Burası çok önemli bir kırılma noktasıdır. Aslında mizacın her şeyi belirlediğini ifade ediyor.”

Yusuf Özkan Özburun konuşmasının ardından hatıra fotoğrafı çektirerek Bilgi Evi öğretmenleriyle vedalaştı.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2016, 10:40
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner20