Yunus Emre: Türkçenin Süt Dişleri

Metin Önal Mengüşoğlu 17 Ekim Çarşamba günü “Yunus Emre: Türkçenin Süt Dişleri” konulu bir söyleşi gerçekleştirecek.

Yunus Emre: Türkçenin Süt Dişleri

Düşünce adamı, şair ve yazar Metin Önal Mengüşoğlu’nun hazırlayıp sunacağı Hece Taşları programı her ayın ikinci haftasında Çarşamba günleri akşamı saat 19.30’da düzenlenecek. Heykel bölgesindeki İbrahim Paşa Kültür Merkezi(Mahkeme Hamamı)’nde icra edilecek olan program, adını Yunus Emre’nin şiirinden almış.

Hece Taşları etkinliği ile sanatı,  kişiliği ve eserleriyle Türk Edebiyatı’nı etkilemiş, pek çok şair, yazar ve sanatçının yetişmesine vesile olmuş; kendine özgü yeni bir poetika oluşturmuş ve bugün hayatta olmayan, edebiyatımızda belirli bir mihenk taşı olarak yer almış şairlerimizin çeşitli yönleriyle tanıtılması amaçlanmış.

Hece Taşları programı içinde Yunus Emre, Mehmet Akif, Necip Fazıl, Nazım Hikmet, Sezai Karakoç gibi şairlerin yanı sıra Klasik Halk ve Divan şiirlerinin önemli temsilcileri de yer alacak.

Hece Taşları’nın ilk programı ise 17 Ekim Çarşamba akşamı icra edilecek. İlk programda Metin Önal Mengüşoğlu’nun konusunu Yunus Emre oluşturuyor: “Yunus Emre: Türkçenin Sütdişleri”…

Edebiyat Akşamları yeniden…

İbrahim Paşa Kültür Merkezi (Mahkeme Hamamı)’nde icra edilecek ikinci program Edebiyat Akşamları adını taşıyor. Bursalıların yabancısı olmadığı Edebiyat Akşamları etkinliği, birkaç yıl aradan sonra yeniden düzenleniyor.

Cevat Akkanat’ın sunacağı Edebiyat Akşamları programı her ayın son haftası Çarşamba günü akşamı saat 19.30’da yapılacak. İlk program ise Star Gazetesi yazarlarından Ahmet Kekeç ile 31 Ekim 2012 tarihinde gerçekleştirilecek…

 

Yüsra Dal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2012, 21:35
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13