Yunus Emre Enstitüsü'nden "Barışın Şehri Afrin" sergisi

Afrin'de Yunus Emre Enstitüsü'nce "Barışın Şehri Afrin" adlı resim ve hat sergisi açıldı.

Yunus Emre Enstitüsü'nden "Barışın Şehri Afrin" sergisi

Sergi açılışına, Uluslararası Pediatri Birliği Başkanı Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Koray Boduroğlu ve Prof. Dr. Orhan Derman, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri İbrahim Hırfanoğlu ve Prof. Dr. İlyas Okur, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Selman Kesici katıldı.

"Barışın şehri Afrin" sergisinde, ressam ve hattat Gassan Süleyman'ın eğitmenliğinde Eşira Merkezi ve Afrin Yunus Emre Enstitüsü öğrencilerine ait çalışmalar yer aldı.

Yunus Emre Enstitüsü Suriye Güvenli Bölge Koordinatörü Fikret Çıtak, yaptığı açıklamada, Afrin'de sergi açılmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Çıtak, sergiye yoğun katılım sağlandığını belirterek, bölgenin huzur ve istikrarı için Enstitünün proje ile çalışmalarına devam edeceğini dile getirdi.

Serginin açılış programının ardından Uluslararası Pediatri Birliği Başkanı Hasanoğlu ve beraberindeki heyet, Azez Yerel Meclisi, Azez'deki Özgür Halep Üniversitesi ve Vatan Hastanesini ziyaret etti.

Yayın Tarihi: 23 Kasım 2022 Çarşamba 18:00
YORUM EKLE

banner19

banner36