Yordam çok satıyor!

Yordam'ın Yeni Sayısı Çıktı!

Yordam çok satıyor!

Bir önceki sayımız (Güz 2010) tam 1 Kasım 2010'da dağıtılmıştı. 1 Ocak 2011'de dağıtımı yapılan Yordam'ın 7. sayısını (Kış 2011) Beyoğlu İstiklal'de Mephisto'dan, Fatih'te Ağaç'tan, Kocamustafapaşa'da Paşa Kitabevi'nden, Çika Kırtasiye'den temin edebilirsiniz. Maraş'ta İşler Yordam DergisiKitabevi'nde de dergimiz satılmaktadır.
 
Bu sayıda Osman Ablakoğlu, İbrahim Halil Altan, Yalçın Doruk, Fadime Kaya, Sinan Kılınçarslan, Emre Koşapınar ve Emrah Menek metinleriyle ilk kez Yordam’a katkıda bulundular. Teşekkür ediyor, her sayıya katkı sunmalarını bekliyoruz.
 
Osman Akyol, Ömer Âsım, Hülya Bahadır, Timur Çayır, Nurunisa Doğruyol, Berk Karapınar, Yeşim Koloğlu, Gözde Nurcan, Ömer Salman ve Muhammet Sevim imzaları artık kemikleşmiş kadromuz oldular.
 
Bu sayıyla birlikte sayfa sayımız 20'den 28'e yükseldi. Ayrıca ilk kez çevirisiyle birlikte Kürt halk edebiyatı anonim ürünlerinden olan Siyabend û Xecê metninden bir kesit sunduk.
 
Yordam'ı aylık yapmak istiyoruz ama kâfi miktarda metin akmıyor bize. Fotokopi olarak basılmasından dolayı görünüşü de zayıf. Bu sayıda daha albenili göstermek için bazı değişiklikler de yaptık. Ucuz olduğundan mı bilmiyorum ama Yordam’ın bayilerdeki satış adedi birçok büyük edebiyat dergisinin satış sayısından daha fazla!
 
Dergiyi alırsanız, kısa da olsa eleştirmenizi öneririz. Dergiye daha fazla eğilmeniz için sizi zorlayacak olan eleştirinizi "Yordam Dergisi" facebook grubunun duvarına ya da "Yordam" mail grubuna yazabilirsiniz. Eleştirilerinizi bize e-mail olarak da ulaştırırsanız çok seviniriz. [email protected]
 
Ortak aklın ürünü olan, ‘insan’a dair her güzelliği paylaşmak istiyoruz. Aç herkese açabildiğin kadar sîneni, diyenlere katılıyoruz. Millî, dinî, ideolojik kırmızı çizgilerimiz yok; edebiyatta olmamalı böyle şeyler, diyerek huzurdan saygıyla çekiliyoruz.

 

 

Mehmet Sait Çakar kafesten bildirdi

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2011, 01:36
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selman
Selman - 10 yıl Önce

İnkılâb Kitabevi'nin alt katında zengin dergi reyonu var. Yordam'ı orada da görüyorum. Eski sayılarına göre daha iyi olmuş bu sayı. Son sayfalarındaki MİLLİ AKADEMİNİN İFLASI yazısını özellikle çok beğendim. 2 lira olunca elbette çok satılır her dergi.

sonsuzlukvebirgün_
sonsuzlukvebirgün_ - 10 yıl Önce

Birçok metropol dergisinde gör(e)mediğiniz samimiyeti görürsünüz Yordam'da.Hayata poz vermek için değil; canları,fikirleri acıdığı için yazan insanları görürsünüz.Az veren yürekten verir ya Yordam da az veriyor yürekten veriyor.Küçük ama küçülmeyen....

S.
S. - 10 yıl Önce

edebiyat dergileri ucuz olmalı. 7 lira 10 lira 9 lira çok pahalı.

seniha
seniha - 10 yıl Önce

aldım,çok beğendim, elinize sağlıkk. heryazı okunmayı hakediyor.

mehmethd
mehmethd - 9 yıl Önce

"Millî, dinî, ideolojik kırmızı çizgilerimiz yok" bu ne demek anlamadım ? neyiniz var sizin?

Fatma Nur
Fatma Nur - 9 yıl Önce

Ben bu dergiyi nerden temin edebilirim ? Yardımcı olur musunuz? gerekirse mail adresimi verebilirim içinde arkadaşıma ait bir yazı olduğunu düşünüyorum...

banner19

banner26