Yolumuzu aydınlatanlardır peygamberler

İstanbul Fatih Müftüsü İrfan Üstündağ, Eminönü Meydanı'na kurulan Kutlu Doğum Haftası 3. Kitap Kültür ve El Sanatları Etkinlikleri çadırında bir konuşma yaptı..

Yolumuzu aydınlatanlardır peygamberler

Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında İstanbul Fatih Müftülüğü tarafından düzenlenen 3. Kitap Kültür ve El Sanatları Etkinliği için Eminönü Meydanı'nda kurulan dev çadırda Kutlu Doğum Haftası'na yönelik yapılan programlar devam ediyor.

Çadırda geçtiğimiz gün de İstanbul Fatih Müftüsü İrfan Üstündağ Kutlu Doğum Haftası'nın önemine dair çadırda bir konuşma yaptı. Kur'an tilâveti ile başlayan programda konuşan Üstündağ, bahar mevsiminin etrafımıza bolluk ve bereket getirişinin maddi bir katkı olduğunu, Efendimiz'e atfen gerçekleşen Kutlu Doğum kutlamaları vesilesi ile de manevi anlamda kalplerimizi doyurmuş olduğumuzu belirtti. Peygamber Efendimiz'in her şeyimiz olduğunu vurgulayan İrfan Üstündağ, Resulullah'ın bizler için bir lütuf ve nimet olduğundan bunun için şükretmemiz gerektiğini ifade etti. Milletçe İslam Peygamberi'ne titizlenerek hürmet ve sevgi beslediğimizi belirten Üstündağ, "O, gözlerin gördüğü, dünyaya gelen çocukların en güzeliydi. Onun hal ve hareketlerini yaşantımıza geçirmek en başta gelen vazifemiz olmalıdır." dedi.

Sonrasında söz alan Ali Rıza Temel, Peygamberlerin insanlık üzerindeki etkilerini anlattığı ve Gazalî ile Mühammed İkbal'den alıntılar yaptığı konuşmasında Resulullah'ın bize model olduğunu dile getirdi. "Yolumuzu aydınlatanlar peygamberlerdir. İslam Peygamberi ise en iyi baba, en iyi öğretmen, en iyi dede, en iyi komutan, en iyi çoban, en iyi tüccar olmakla her konuda hayatımızın mükemmel olabilmesi için en önemli örneğimiz olmuştur." diyen Temel, Hz. Peygamber'in çok sevilmesi ve onu üzecek davranışlardan kaçınılması gerektiğine de vurgu yaptı.

 

Elif Sönmezışık

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2014, 11:14

Eslem Nilay Bozdemir

banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26