Yolcu dergisinin Ocak 2018 tarihli 87. sayısı çıktı.

Yolcu dergisinin Ocak 2018 tarihli 87. sayısı çıktı.

Yolcu dergisinin Ocak 2018 tarihli 87. sayısı çıktı.

Yolcu dergisinin Ocak 2018 tarihli 87. sayısı çıktı.

Derginin yeni sayısında Ömer İdris Akdin Seyir Defteri’nde “Meseleye Notlar” düştü.

Mecmuanın Orta Yeri’nde Ahmet Usta, Murat Sayımlar ile konuşmuş: “Allah'ın gönderdiği din; saf bilinç, bütüncül özgürlük, tam farkındalık, şükredicilik, özne olmak, etkinlik ve üretim hallerini ortaya çıkartır.”

Feriha Nur Tekin de Dursun Ali Sazkaya ile yeni kitabı üzerine söyleşti: “Henüz bıyıkları yeni terlemiş bir insanın hiç bilmediği bir ülkeye gidip orada yaşama tutunması hatta iş yeri sahibi olması ilk bakışta bir başarı öyküsü gibi gözükse de arkasında derin bir yarılma var. Yalnızsınız. Ailenizden uzaktasınız ve asla görüşemiyorsunuz. Sınırlar kapanıyor. Ülkenize dönemiyorsunuz.”

Dergide Selçuk Küpçük, kişisel tarihi üzerinden Türkiye’yi okudu. Lütfi Bergen, Türk ailesinin değişim sürecini derinlemesine irdeledi. Banu Özbek, “Muhteşem Münazaracılar” filmi üzerine değerlendirmelerde bulundu. Sıddık Akbayır, “İkindi Yazıları” efsanesini yazdı. Aziz Savaş, “Göklerin Çektiği Kartal”ı yazdı.

Dergide ürünleriyle yer alan diğer isimler şöyle: Zekai Günal, Mustafa Karaosmanoğlu, Bülent Sönmez, Mustafa Uçurum, M. Varol Öztürk, Faik Öcal, Dinçer Ateş, Rıza Kemal G., Şükran Kara, Erhan Çamurcu, Yılmaz Türker Demirbaş, Bünyamin Doğruer, Mustafa Işık, Ümran Yaka, Davut Güner, Ömer Vural, Aykağan Yüce, Necati Atilla Soykan, Sultan Alak, Ömür Yaşar Kondel, Ercan Demirci, Harun Sönmez, Mahmut Yıldırım, Sueda Kurt, Hatice Kendir, Uğur Cumaoğlu.

YORUM EKLE