Yenidünya dergisinden 'eğitim' dosyası

Yenidünya dergisi, Kasım 2017 tarihli 289. sayısında eğitim konusunu kapak dosyasına taşıyor

Yenidünya dergisinden 'eğitim' dosyası

Yenidünya dergisi, Kasım 2017 tarihli 289. sayısında günümüzün en önemli meselelerinden birisi olan eğitim konusunu kapak dosyasına taşıyor. “Kaliteli Eğitim Ama Nasıl?” başlığıyla çıkan Yenidünya, geçmişten günümüze eğitim konusunu enine boyuna inceliyor.

Dosya çerçevesinde, derginin başyazarı Alemdar özellikle Osmanlı eğitim sisteminden örneklerle eğitimde kalite konusunu ele alıyor. Prof. Dr. Mehmet Zeki Aydın değerler eğitiminin amacına dair kaleme aldığı “Eğitim Sistemimizde Değerler Eğitimi” başlıklı yazısıyla kapak dosyada yerini alıyor. Handan Yalvaç Arıcı da yazısında günümüz çocuklarına Peygamber Efendimiz’i (sav) nasıl anlatmalıyız konusunu ele alıyor.

Mehmet Nezir Gül’ün imam hatip liselerinin önemine değindiği yazısı ve Rasim Özdenören’in eğitimde kaliteyi yakalayabilmek için Milli Eğitim Bakanlığı’na bir takım tespit ve tavsiyelerde bulunduğu yazısı da dosya kapsamında dergide yer alıyor.

Yenidünya dergisi bu sayıda Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül ile bir söyleşi gerçekleştirmiş: “Anadolu Küresel Güç Mücâdelesinin Anavatanıdır”

www.yenidunyadergisi.com

 

Yayın Tarihi: 02 Kasım 2017 Perşembe 16:56 Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2017, 16:56
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26