banner17

Yeni Sinema Hareketi nedir?

'Düşlerin Eskizleri: İlk Filmler, İlk İzler' dosyasında hangi yönetmenlerin sinema yolculuklarına dair kesitler sunuluyor?

Yeni Sinema Hareketi nedir?

Hayal Perdesi Temmuz-Ağustos sayısında “Düşlerin Eskizleri: İlk Filmler, İlk İzler” başlıklı dosyasıyla farklı coğrafyalardan sekiz yönetmenin ilk filmlerine odaklanıyor.

Wenders, Zhang, Jarmusch, Godard, Sokurov, Mecidi, Angelopoulos ve Kaplanoğlu’nun sinema yolculuklarına nasıl bir donanımla başladıklarına dair portre çalışmaları, yönetmen adaylarına farklı yol haritaları sunarken yaz sıcaklarında da rahat bir okuma sağlıyor.

Seyfi Teoman ve Hüseyin Karabey ile Yeni Sinema Hareketi üzerine yapılan söyleşi, “Neden Film Seyrediyoruz?” sorusunu cevaplayan Rüya Sineması çalışmasıyla hatırlayacağımız Sadık Yalsızuçanlar ile Filistin’den yaşam deneyimleri sunan Liana Badr’ın “Kapılar Bazen Açılıyor!” filminin değerlendirmesi Hayal Perdesi’nin 17. sayısında okurlarını bekleyenler arasında.

Ocak-Şubat 2010 tarihli 14. sayısıyla fanzinden e-dergiye geçen Hayal Perdesi, nihayet Eylül-Ekim 2010 tarihli 18. sayısıyla matbu yayına da merhaba demeye hazırlanıyor.

Hayal Perdesi sinema dergisi 17. sayısıyla www.hayalperdesi.net adresinde yayında…

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2010, 13:28
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
dilan
dilan - 9 yıl Önce

çok güzel bir dergi ama ben bulamıyorum.nereden temin edebileceğimi yazarsanız çok memnun olurm.

banner19

banner13

banner20