Yeni Şafak ve Gerçek Hayat’a ESKADER‘den özel ödül

ESKADER tarafından verilen 2018 Kültür-Sanat Ödülleri sahiplerini buldu. Basın ödülleri Yeni Şafak Ekler Sorumlusu Ayşe Olgun ve Gerçek Hayat Yayın Koordinatörü Emeti Saruhan’a verildi.

Yeni Şafak ve Gerçek Hayat’a ESKADER‘den özel ödül

Edebiyat, Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) tarafından dağıtılan Kültür-Sanat Ödülleri’nin bu yılki sahipleri belli oldu. Türk Edebiyatı Vakfı’nda düzenlenen toplantıda 16 daldaki 19 ödülü kazananlar açıklandı. ESKADER yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre; Ezel Erverdi, Prof. Dr. Yılmaz Özakpınar ve Prof. Dr. Süleyman Hayri Bolay’a “üstün hizmet ödülü” verildi.

Basın ödülü ise Yeni Şafak Ekler Sorumlusu Ayşe Olgun ile Gerçek Hayat Dergisi Yayın Koordinatörü Emeti Saruhan’a verildi. Araştırma-incelemede Ömer Faruk Huyugüzel, “Eleştiri Terimleri Sözlüğü”, biyografide Mehmet Tekin “İtaatsiz Bir Taşralının Entelektüel Portresi”, Tarık Buğra, denemede Ahmet Turgut, “Akıl Aşk ve Ötesi”, romanda Şenol Turan, “Kupa Kızını As”, şiirde Hasan Bozdaş, “Adil Bir Akşam”, çocuk kitabında Arzu Kadumi “Penceremde Bir Ateş Böceği” ile ödülün bu yılki sahipleri oldu. Muzaffer Ertürk “müzik”, Mehmet Tekin “biyografi”, Alâattin Karaca “eleştiri”, Gülper Refiğ “hatıra” Mustafa Cemil Efe “Klasik Türk sanatları/hat” dalında ödüle layık görülen isimler arasında.

YORUM EKLE

banner36