Yeni kitap: Yorgunluk

Öykü Özcan; yeni kitabı "Yorgunluk"ta, düşünce dehlizlerinde kaybolan iki gencin, zaman zaman derin içsel sorgulamalara dönüşen sohbetlerini konu alıyor.

Yeni kitap: Yorgunluk

Yorgunluk, fiziksel bir darbe gibi onu yiyip bitiren dalgalanmalardan oluşan bir duygu durumu değildi onun için. Yorgunluk, saç tellerinin ucuna kadar hissettiği manevi bir ruh sancısıydı. Göz kapaklarını günlerce, belki de aylarca kapatması ona bir fayda etmeyecekti. Gözlerini kapattığında bir daha açamaması ya da gözlerini bir daha asla kapatmaması gerekiyordu. Jal, gözlerini kapatmayı seçti.”

Öykü Özcan; düşünce dehlizlerinde kaybolan iki gencin, zaman zaman derin içsel sorgulamalara dönüşen sohbetlerini konu alıyor. Varoluşsal sancıların iki farklı bedendeki tezahürleri, Özcan’ın kalemiyle titizlikle işlenilmekte… Oldukça çarpıcı ve düşündürücü!

Özgeçmiş:

Öykü Özcan, 2005 yılında İzmir’de doğdu. Küçük yaşlardan beri yazmayı kendine alışkanlık edinerek sayısız şiir ve öykü üretti. 16 farklı mecmuada şiir ve öyküleri yayımlandı. Aynı zamanda “O” isimli kolektif kitap projesinde yer almıştır ve Divit Kalem Dergi (2020) kurucusu ve editörüdür.

Yayın Tarihi: 12 Ağustos 2022 Cuma 15:00
YORUM EKLE

banner19

banner36