Yeni kitap: Özge’nin Dirilişi

Ahmet Bulut'un yeni kitabı "Özge’nin Dirilişi" Timaş Yayınları etiketiyle çıktı.

Yeni kitap: Özge’nin Dirilişi

Ahmet Bulut, kitapta bizi Özge’nin yaşadığı dönüşüme şahitlik etmeye davet ediyor. Kim bilir belki de bu kendi dönüşümünüzü yaşamaya bir davettir…

Bu dünyaya gönderiliş maksadının peşine düşen Özge’nin en başta nefsi ve ailesiyle verdiği mücadeleye odaklanan kitap Timaş'ın İslamiyet dizisinden çıktı.

Hayatını, âlemde namaz kılmayan tek kişi kalmayıncaya kadar namazı anlatmaya adamış olan İlahiyatçı yazar Ahmet Bulut, yeni kitabı Özge’nin Dirilişi’nde ateist olduğuna inanan genç bir kızın hakikati buluş hikâyesini anlatıyor. Eğlence ve sefahat dolu bir hayattan, kalbinin ve vicdanının sesini dinleyerek yaşayacağı zorluklar, sıkıntılar, buhranları göze alıp çıkışının hikâyesi bu. Bizzat yaşanmış bir hidayet öyküsü.

Kitaptan Alıntılar

* “Ne işim var burada” diye düşünürken anlattıklarınız, sesinizin nahifliği, anlatış tarzınız beni büyüledi. Öyle bir hale geldim ki yerde miyim, gökte mi bilemiyordum. İlk defa bu duyguları yaşıyordum. Ağzınızdan çıkan her cümle bana “Allah” dedirtiyordu.

* Allah’ım kaçak kulun geldi, tut ellerimden. Beni bana bırakırsan nereye sürükleneceğimi sen biliyorsun. Bu zamana kadar nasıl uzak kaldım senden… Affet beni ne olur!

* “Sevgili hocam biliyor musun o gece beni en çok etkileyen, silkeleyen ve kendime getiren ne oldu? Hani Rabbimizin bizlere seslenişini ve davetini hatırlattığınız bir ayet vardı. Hatırladığım kadarıyla, “Ey benim hayatını israf eden kullarım, Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin,” diye başlıyordu. İşte o mübarek ayet benim yüreğime indi. Sanki benim için özel bir mesajdı. Ondan sonra gelen cümlelerin hepsi bana söylenmiş gibi hissettim. Ondan sonra göz yaşlarıma hakim olamadım. Onları tekrar hatırlatır mısınız, hem bana hem de benim durumumda olanlara şifa olsun.”

* “Sık sık görüşüyoruz. O beni benden daha çok seviyor. Beni benden daha çok düşünüyor. Bana lazım olan şeyleri ben istemeden bana veriyor. Ben O’na nankörlük etsem bile bana sırtını çevirmiyor, beni hemen terk etmiyor. O’nu kızdıracak çok şey yaptım ama O benden ümidini kesmedi. Hep döneceğim anı bekledi."

* “Bütün edepsizliğime rağmen “Gelme seni istemiyorum” demedi. Sabretti bana. Ben O’nu inkar ettiğimi zannediyordum. Meğer kendimi inkar etmişim. Anladım hatamı binler şükür. Bana benden yakın olan, beni benden daha çok seven sevgilimi buldum Elhamdülillah.”

Yayın Tarihi: 31 Ocak 2020 Cuma 16:00
banner25
YORUM EKLE

banner26