Yeni Kitap: Kur’an Ne Diyor ? Biz Ne Anlıyoruz ?

Prof.Dr.Murat SÜLÜN'ün Ensar Yayınevi'nden çıkan kitabı, Ensar Neşriyat Kur'an İncelemeleri kategorisinde görücüye çıkıyor.

Yeni Kitap: Kur’an Ne Diyor ? Biz Ne Anlıyoruz ?

Kur'ân ayetlerinin, doğru anlaşılması çabalarına katkı mahiyetinde, bugüne kadar neşrettiğim makale ve tebliğlerim, Dostlar alışverişte görsün! kabilinden, suya sabuna dokunmayan uğraşılar değildi; hem rahatsız edici, hem de ezber bozucu sayılabilecek nispeten farklı yaklaşımlardı... Bu çalışmaların, toplumumuzu ilgilendiren yaklaşık yirmi beş tanesinin, İlahiyat meraklılarına derli toplu bir şekilde arz edilmesi düşüncesi doğunca, bu farklı konu ve kavramları mümkün mertebe uzlaştırıp, aralarında insicam sağlayarak, neşretmeye karar verdim.

Elinizdeki kitapta, girizgah niteliğindeki iki makalenin akabinde, İslamiyet'in en belirgin mükellefiyetleri ve bunlara dayanak teşkil eden fıtrat ve mes'uliyet kavramları, on başlık altında incelenmekte; takip eden üç konuda, öteki' anlaşılmaya çalışılmakta; kader çerçevesindeki üç çetrefil konudan sonra, din - bilim çatışmalarının halli çerçevesinde bir öneri ve Kur'ân mealleri hakkında teknik bir değerlendirme sunulmaktadır. Kitap, Kur'ân mesajını, günümüz insanına iletirken nelere dikkat edilmesi gerektiği ile son bulmaktadır.

Barkod

978-605-9991-54-4

Eser Adı

Kur’an Ne Diyor ? Biz Ne Anlıyoruz ?

Yazarı

Prof.Dr.Murat SÜLÜN

Yayın Tarihi: 18 Ağustos 2020 Salı 15:38 Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2021, 13:25
YORUM EKLE

banner19

banner36