Yeni Kitap: "Kaybolan Mutluluğu Hecelerken"

Astana- Omca Yayınları'ndan çıkan bu kitapta mutluluk iksiri veya saadetin temeline konulacak temel kavramlar, değişik bir üslupla anlatılmış. Ayrıca insanların bu kavramları hayatına rehber etmesi ve mutluluktaki önemi anlatılmış.

Yeni Kitap: "Kaybolan Mutluluğu Hecelerken"

Büyük Sufi Yunus Emre ne güzel söylemiş. “Bir ben var bende, benden içeru” diye. Büyük Sufi Yunus Emre’nin sözünü ettiği “içteki ben” kişinin ulaşmak istediği kendi gerçekliği. Belki de “mutlak mutluluğun” tüm sırları orada saklı. Hayat dışarıda gezip dolaşan; ağlayıp gülen noksan benliğin içimizdeki “olgunlaşan benlikle” buluşup “kaybolan gerçek mutluluğu” arama çabası mı acaba?

Bu kitapta mutluluk iksiri veya saadetin temeline konulacak temel kavramlar, değişik bir üslupla anlatılmış. Ayrıca insanların bu kavramları hayatına rehber etmesi ve mutluluktaki önemi anlatılmış.

Gerek Batı gerekse Doğu medeniyetinde yetişen düşünürlerin, zaman zaman da modern psikolojinin mutluluk konusunda ileri sürdükleri fikirler veya kavramlar “soyut” oldukları için, okunması sıkıcı ve yorucu olacağından, farklı bir yöntem takip edilmiştir.

Kitapta mutluluk konusu soru-cevap yöntemi ile işlenmiş. Anlatılan anekdotların sonlarında mutlulukla ilgili önemli mesajlar verilmiş. Yeri geldikçe de okuyucuyu dinlendirmek düşüncesi ile bazı tarihi olayların ve mekânların anlatımına da yer verilmiştir. 

YORUM EKLE