Yeni kitap: Avrupa'ya İçeriden Bakmak

Kadri Akkaya'nın Boğaziçi Yayınları'ndan çıkan kitabı, Avrupa'ya İçerden Bakmak okuyucuya farklı bir bakış açısı sunuyor.

Yeni kitap: Avrupa'ya İçeriden Bakmak

Avrupa Türkleri olarak elli yıldan fazladır oralarda yaşıyor, o coğrafyada diğer toplumlarla birlikte yaşıyoruz. İçinden çıktığımız ve artık buraya yerleşmiş toplumumuzun ikinci neslinin mensubu olarak, yıllardır yaşanılan sosyal, siyasal ve kültürel değişime şahitlik ediyoruz. Bu şahitlik şahsen ne sadece bizi ne de içinden çıktığımız Avrupa Türkleri‘ni ilgilendirmiyor artık: Kimi güç bizleri salt iç politika, kimi erk de bazen dış siyaset malzemesi görmeye devam ediyor olsa da; bu toplumun ve insanların artık kendini toplumsal özne görerek, rüştünü ispatlama zamanı geldi de geçiyor. Gördük ve algıladık; çoğu dert oldu söyletti. Derde derman olabilecek muhtemel merhem yolunda söylenenler; bu okuduğunuz kitapta olduğu gibi kendini bazen deneme, bazen de kurgulanmış hikaye ûslubunda yazdırdı.
Anlatılanların hepsinin bizde kaynağı var; okuyanı yormamak için onları not etmedik. Göçe göçe en Batı’daki hâlimizin geçmişi ve şimdisi geleceğini de belirliyor.

Yazar : Kadri Akkaya

Tür : İnceleme – Gözlem

Yayınevi: Boğaziçi Yayınları

Yayın Tarihi: 26 Eylül 2020 Cumartesi 21:15 Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2020, 16:29
banner25
YORUM EKLE

banner26