Yeni kitap: "Aslında Bir Sanat Var"

Saadettin Ökten’in Medeniyet Serisi’ nin son kitabı “Aslında Bir Sanat Var” Tuti Kitap’ tan çıktı.

Yeni kitap: "Aslında Bir Sanat Var"

Kültür konusunda önemli bir isim, emekli akademisyen yazar Sadettin Ökten’in çok ses getiren eserleri “Fincanımda Kola Var” ve “İçimde Avm Var” ın ardından  Medeniyet Serisinin son kitabı “Aslında Bir Sanat Var” çıktı.

“Ruhumuz, aklî dünyanın dar ve sıkışmış sınırları içerisine hapsedilemez; kendine sığınacak bir liman arar. İşte sanat, fark etsek de etmesek de o limanlardan biridir.” diyen Sadettin Ökten bu kitapta sanata dair düşüncelerini ve deneyimlerini sunarken aynı zamanda İslâm medeniyet tasavvurunun sanatı ile modernist Batı’ nın sanatını örneklerle karşılaştırarak iki farklı sanatsal serüveni değerlendiriyor.

Kültür, medeniyet ve sanat alanlarına özel ilgisi olan yazar Sadettin Ökten halen konuyla ilgili mesleki faaliyetlerini de sürdürmektedir. Bu çalışmada genel olarak hayatından ve 40 yıllık akademik birikimlerinden süzdüğü sonuçların ve özel olarak da bu zaman zarfında yapmış olduğu çalışmaların ve   yazmış olduğu makalelerin  akislerini okuyucuya yansıtmaktadır.

Yazarın sözleriyle “Buyurunuz sizlerle beraber sanat faaliyeti hakkında bir yolculuğa çıkalım. Bireyin sanatla tanışma faaliyetini birlikte izleyelim. Göreceksiniz ki siz de aynı süreçten geçmişsiniz ve bu süreç kendini idrak eden bir çocukluk döneminde başlamış, gençlikte devam etmiş ve halen de devam etmektedir.”

Yayın Tarihi: 12 Ocak 2019 Cumartesi 22:00
YORUM EKLE

banner19

banner36