Yeni baskı: Zor Olsa Da Hayat Devam Ediyor

Azerbaycanlı yazar Rövşen Abdullaoğlu’nun Destek Yayınları etiketiyle yayımlanan “Zor Olsa Da Hayat Devam Ediyor” kitabı üçüncü baskısını yaptı.

Yeni baskı: Zor Olsa Da Hayat Devam Ediyor

Bazen zorluklar insanları öyle bir raddeye getirir ki onların yaşam sevincini, gelecekle ilgili arzu ve hayallerini tamamen yok eder. Lakin hayat bütün zorluklara rağmen devam etmekte. İnsana bazen küçük bir yön gösterilmesi onun hayatını büsbütün değiştirmesi, yaşadıklarının yepyeni bir anlam ifade etmesi için yeterli olur. Bu kitap okurlarına özellikle bu türden yönlendirmeler sunmaktadır.

Temmuz ayında Destek Yayınevi tarafından yayımlanan kitap kısa sürede satış rekoru kırmayı başardı. Klasik bir kişisel gelişim kitabından farklı olarak size ne yapmanız gerektiğini dikte ETMEYEN, hayattaki düğümleri çözmek için mükemmel pratik önerilerde bulunan kitap, türk okurların ve bloggerların büyük ilgisini kazandı. Türkiye’de yayımlanan kişisel gelişim kitapların okuru pek çok olmasa da bu kitap ilgiyi üzerine çekti. Kitabın etkili olmasının ana nedeni, yazarın yaşamındaki tüm tavsiyelerini kendi yaşamında uygulayarak başarılı olmasıdır. Kitabın 4 ay içinde ilk iki baskısı tükenerek üçüncü baskısı yayınlandı.

Yazar, kitabın giriş bölümünde yazılanlardan daha fazla yararlanabilmeleri için okurlarına pratik öneriler sunmakta. Sen Kahraman Olmasaydın Dünyaya Gelmezdin başlığıyla devam eden konu insanın bulunduğu durumu objektif değerlendirebilmesine yardımcı olmakta: Eğer dünyaya geldiysek o zaman bir adım öndeyiz. Bela ve sıkıntılara mutlak güzellik açısıyla yaklaşan dâhi kişilerin hayatlarından ilginç örnekler verilmektedir. Hayatta zor olan tek sorun, yaşanan olayları müşkül, musibet ve sorun olarak görmemektir, bunu yapabilirsek geriye kalan her şey kolaydır. Kısacası, dünyaya baktığımız gözlüğümüzü değiştirmeliyiz. Bu konuyla ilgili psikolojide sıkça kullanılan Şekil ve Zemin ilişkisine değinilmektedir. Pozitif düşünceleri sürekli ön planda tutmakla ilgili pratik öneriler verilmekte, dünya nimetlerine doğru yaklaşım modeli sunulmaktadır. Mizaç ve Karakter, bunları ne derecede değiştirmek mümkündür, mizacımızın eksiklik gibi görünen özelliklerinden nasıl faydalanabiliriz? Kitapta bu konular da ilginç yorumlarla, tarihi şahsiyetlerden örnekler verilerek araştırılmaktadır.

Bizim İki Düşmanımız: Geçmiş ve Gelecek. Bu başlık insan hayatına çok ciddi bir darbe indiren yanlış tutumun yorumlanmasına adanmış birkaç konuyu kapsamaktadır. Ünlü batılı ve doğulu düşünürlerin bu konudaki yorumları incelenmektedir. Oldukça dikkat çekici bir konuya, Kum Saati Mantığına değinilmektedir. Bu mantığa göre insan bütün dikkatini yalnız kum saatinin boğazından geçmekte olan kum tanesine yani, bulunduğu güne yönlendirmelidir.

Destek Yayınları’ndan çıkan kitap 271 sayfa . Özellikle kısa kısa bölümler olması, yazarın okurla sohbet ediyormuş gibi  ve hayattan örneklerle konulara değinmesi kitabın çok kolay okunmasını sağlıyor.

Yayın Tarihi: 23 Ocak 2020 Perşembe 14:00
YORUM EKLE

banner19

banner36