Yeni Akit'e veda

Sibel Eraslan Yeni Akit'ten ayrıldığını açıkladı. Artık Star'da yazmaya devam edecek

Yeni Akit'e veda

Yaklaşık On İki yıldır Yeni Akit gazetesinde yazan Eraslan köşesinde yazma sürecini, Yeni Akit’e ve ekip arkadaşlarına vedasını yazdı. 

Allahasmarladık

“Allahasmarladık” başlığıyla Yeni Akit’te yazdığı son yazısında artık Star gazetesinde yazmaya devam edeceğini duyuran Eraslan, neden ayrıldığına dair çok net gerekçeler belirtmemiş. Yazıda dikkat çeken bir husus Boğaziçi Üniversitesi’nde bir araya geldiği gençlere yazmaktansa yaşayabilmeyi teklif ediyor olması. Yazıda hep bir korkaklığın gizli olduğunu fark etmesinden kaynaklanan bu tavsiye bana Fatma Barborosoğlu’nun  “Yaşayabilseydim yazmazdım” dediği, yazıyor olma gerekçesini hatırlattı. Her yazar, kendince bir yazı serüvenine sahip olduğundan hepsinin tavsiyeleri kendi bağlamlarında anlamlıdır ve dikkate alınır mutlaka. 

Yeni dönemiyle birlikte Star gazetesi ekibine dahil oluyor

Sibel Eraslan, yazılarına ne zaman başlayacağını merak eden okurları için açıklamasını  yapmış. Star gazatesinin yeni bir logo ve tasarım içinde olduğunu ve birkaç güne kadar biteceğini belirten yazar, yeni döneminde Star’la birlikte köşe yazılarına devam edeceğini ifade etmiş.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2016, 16:00
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
rabia
rabia - 10 yıl Önce

akit gazetemiz baş tacımızdır diyorum. tabii ki şaka yapıyorum. akit'in kendine çekidüzen vermesi lazım. aşırı milliyetçi söylemlerden uzak durup "insani" öze yönelmesi, islamileşmesi lazım. abdurrahim karakoç'un, serdar arseven'in sağcı yazılarına müslümanların ihtiyacı yok.

Habil Ademoğlu
Habil Ademoğlu - 10 yıl Önce

akit gazetesi, sahiplenilmesi çok zor bir gazete.her şeyi (rabia kardeş'in haklı söylemlerini dahi) bir kenara itelim, uzuun sureü harın yahya'nın reklamının yapılması dahi birçok şeyi anlatıyor olsa gerek.

MELİH DİZDAR
MELİH DİZDAR - 10 yıl Önce

YENİ AKİT in yayın anlayışının eskide kaldığını düşünüyorum. Zira Türkiye artık eski Türkiye değil. Yeni akit gibi Agresif bir tarzı olan anlayışın yeni döneme katkısının olacağından emin değilim. Erarslan ın ayrılışı iyi olmuş bu açıdan. Bence Hasan Karakaya ve A.rahman Dilipak da Transfer olmalı.

cahide
cahide - 10 yıl Önce

akit müslümanların cumhuriyet gazetesi olmuştu artık. hakikaten birilerinin bunu dillendirmesi lazım. karakaya'nın küfürleriyle, arseven'in sağa sola tehditleriyle islam filan savunulmaz.

banner19

banner13

banner26