Yedi İklim'den Ahmet Sait Akçay dosyası

Yedi İklim, Şubat sayısında kapağını "Bütünlük ve Ayrıntı" sunuş yazısıyla açıyor.

Yedi İklim'den Ahmet Sait Akçay dosyası

Yedi İklim Şubat sayısı çıktı. Şubat sayısında kapağını "Bütünlük ve Ayrıntı" sunuş yazısıyla açan Yedi İklim;  Ahmet Sait Akçay Dosyası hazırladı. Editörlüğünü Mehmet Özger'in yaptığı dosyada yazılar şöyle: Mehmet Özger-Gerçekçilikten Postmodernizme Ahmet Sait Akçay Öykücülüğü/ Asım Öz-İkin Dünya Arasında: Ahmet Sait Akçay'ın Eleştirmenliği Üzerine Bazı Dikkatler/İsmail Demirel-Sürekli Bir Arayış ve Yenilenme/Recep Seyhan-Hikayede İmge ve Cape Town Öyküler/Seher Özkök-A. S. Akçay'ın "On The Shore" Öyküsü: Suya Yazılmış Mekân/ Ömer Ayhan-Zamanımızın Bir Don Kişot'u ve M. Özger'in yaptığı "edebiyat, iktidar ve kurmaca" başlıklı söyleşi.

Ayrıca Yedi İklim; 275. Şubat 2013 sayısında şiire de bir hayli geniş yer ayırmış durumda. Bu sayının şairleri; Şakir Kurtulmuş-Saklı Gölgeler, Adem Turan-Mezar Taşı / Değirmen Taşı / Eşik Taşı, Celal Fedai-Turistler Nasıl İnsanlardır?, Yeprem Türk-...E Üzere / ...E Ama / Hızır Lalam / Beygir Adam / İlahi / O Zaman / ...Misiniz? / Gel, Erkan Kara-Unutulmuş Yavaşlık, Mehmet Habil Tecimen-Keçikapı Elli Bir Numara / Daha Fazla Mekke, Gökhan Serter-Kar Yanığı, Serdar Kacır-Damdan Gubibik, Sümeyye Şeker-Mümkün Kuşlar Âyini, Abdulhâlik Aker-Hurma Çekirdeği şiirlerini okuyacaksınız.

Bu sayının öyküleri ise Ali Haydar Haksal-Anlıklar, Osman Koca-Monoton, Mustafa Cemil Efe-Şehirler ve Şehir, Fatma Rânâ Çerçi-Eskimeyen Zamanlardan, Zeki Bulduk-Şehzade’nin Kayboluşu imzalarını taşıyor.

Yedi İklim'in en çok okunan bölümlerinden biri olan 'Yeni Okumalar Değiniler' de ise; Sezai Güner-Dergi Günleri Fuarı,

Yeprem Türk-Nuhan Nebi Çam, Kaçış ve Yavrucuk Ateş yazıları yer alıyor.

Yedi İklim; Hasan Aycın ve Serap Ekizler'in de Çizgi'leriyle yer aldığı Şubat sayısında edebiyat okurlarına, Yeprem Türk'ün

Nurettin Durman ile yaptığı söyleşi ile de yoğun bir içerik sunuyor.

 

Fatma Ünal haber verdi

Yayın Tarihi: 30 Ocak 2013 Çarşamba 19:33 Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2013, 12:02
YORUM EKLE

banner19

banner36