Yedi İklim Dergisinin 338. Sayısı Çıktı

Yedi İklim dergisinin Haziran 2018 tarihli 338. sayısı çıktı.

Yedi İklim Dergisinin 338. Sayısı Çıktı

Yedi İklim dergisinin Haziran 2018 tarihli 338. sayısı çıktı.

Yedi İklim’in sunuş yazılarını kaleme alan Osman Bayraktar, akıl ve muhakeme yetisinden yola çıkarak İslam düşünce geleneğine atıfta bulunduktan sonra Ramazan bayramını kutluyor. Özden Aydın’ın ‘Muhammed’ ebrusu ve Hasan Aycın’ın çizgisi de dergide eyr alıyor.

Bu sayının şairlerinden bazıları Ahmet Yücel, Yasin Doğru, Mehmet Özger, Seyfettin Ünlü, Serdar Kacır ve Neşe Yeşilova.

Ali Haydar Haksal, Nurettin Durman, Osman Koca ve Sevgi Korkusuz da dergide öyküleriyle yer alan isimlerden…

Mete Çamdereli şehir kültürü yazılarını bu sayıda “açık yara” Üsküp ile sürdürüyor. Ümit Zeynep Kayabaş, Paris izlenimlerine atıfta bulunarak kentle kavgasını, şiire ve mektuplara düşkünlüğünü dile getiriyor.

İnceleme kısmında Ali Haydar Haksal şiir ile felsefe arasındaki yazınsal kodları aralarken, Mahmut Babacan, hocası Ömer Faruk Akün’ün ders notlarında bu kez Tevfik Fikret’in sosyal yönünü okura tanıtıyor. Mustafa Karabulut; Üstad Necip Fazıl’ın Çile’sine kısa notlar düşürürken; Seyfettin Ünlü; Necip Fazıl’ın Ressam Fikret Adil’e yazdığı mektubu yayınlıyor.

Mehmet Kurtoğlu’nun Atantay Akbarov ile yaptığı söyleşide; şairin ve dolayısıyla Kırgız dünyasının şiire, hayata, sanata, musikiye bakışı konu ediliyor. Fatih Demirel’in Oruç yazısı onbir ayın sultanı Ramazan ile alakalı ipuçları veriyor okuruna.

Ahmet Yücel, şiirde; Nesrin Karavar, kelam-ı kibar ve kitap tanıtımında çeviriler yapıyor.

Yayın Tarihi: 30 Mayıs 2018 Çarşamba 15:39 Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 15:39
banner25
YORUM EKLE

banner26