Yedi İklim dergisinin 338. sayısı çıktı

Yedi İklim dergisinin Mayıs 2018 tarihli 338. sayısı çıktı.

Yedi İklim dergisinin 338. sayısı çıktı

Yedi İklim dergisinin Mayıs 2018 tarihli 338. sayısı çıktı.

Derginin sunuş yazısında Osman Bayraktar, Ramazanın gül ayı olduğundan bahisle İslam medeniyeti ve estetiği üzerine düşünmeye davet ediyor. Arif Ay, Nurettin Durman, Osman Serhat, Şakir Kurtulmuş, Hüseyin Alemdar ve Fatih Demirel dergide şiirleri yer alan bazı şairler…

Ali Haydar Haksal’ın iç’ten iç’e dolayısıyla ben’den ben’e savrulan öyküsünde insan, manzara, tabiat hayat sarmalında kendine yer buluyor. Alim Kahraman dedesinin tuhaflıklarını sorgularken; Nurettin Durman insan, sokak ve tarih kokan nostaljik tahkiyesini bu sayıda da sürdürüyor. Osman Koca trial anlatısında üç katmanlı ve eklentili vaka kurgusunu bu defa ‘ip’ metaforuyla çatıyor.

Hasan Aycın’ın tematik çizgisi ile Özden Aydın’ın ebrusu dergiye görsellik katıyor. Mete Çamdereli şehir kültürü yazılarını bu sefer Gümülcine ile sürdürüyor. Gökhan Serter insan ve şiir ikilemi arasında okuru müslümanca bakış açısından taraf tutmaya zorluyor. Ali Haydar Haksal iki sayıdır devam eden Nerval incelemesinin üçüncüsüyle dergide yer alırken Mahmut Babacan, hocası Ömer Faruk Akün’ün ders notlarının onuncusunu; Caziye Deniz Köroğlu ise Arap Romanında Yeni Türler çevirisini yayınlıyor bu sayıda. İsmail Demirel, Ömer Hatunoğlu ile; Funda Özsoy Erdoğan da Dilara Pınar Arıç ile birer röportaj gerçekleştiriyor.

Mehmet Özger, Alâeddin Özdenören’in şiir poetikasını incelerken; Serdar Yakar, biyografisini kaleme alıyor.

Yayın Tarihi: 02 Mayıs 2018 Çarşamba 13:32 Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 13:32
banner25
YORUM EKLE

banner26