Yedi İklim Bir İnsan: Ali Haydar Haksal

19 Mart’ta Ali Haydar Haksal ve yayın yönetmenliğini yaptığı Yedi İklim dergisi, şair ve yazarlar tarafından anlatılacak.

Yedi İklim Bir İnsan: Ali Haydar Haksal

Türk edebiyatının usta kalemi Ali Haydar Haksal ve yayın yönetmenliğini yaptığı Yedi İklim Dergisi, şair ve yazarlar tarafından anlatılacak. ‘Yedi İklim Bir İnsan’ adlı programda yaklaşık 20 konuşmacı yer alacak.

Türk edebiyatında önemli bir yere sahip olan Yedi İklim Dergisi, şair ve yazarlar tarafından anlatılacak. Birçok yazar ve şair yetiştiren dergi 27 yıldır aralıksız yayın hayatını sürdürüyor. Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenecek olan programda Yedi İklim’de yazmış 20’ye yakın şair ve yazar, dergiyi, dergiciliği ve derginin genel yayın yönetmeni Ali Haydar Haksal’la ilgili duygu ve düşüncelerini ifade edecekler.1987'den beri medeniyetimizin sosyal, kültürel ve sanatsal izleğinden sapmadan çağa karşı özlü bir direnişle yürüyen Yedi İklim Dergisi, genç isimlerin yetişmesinde bir okul vazifesi görüyor. Mart ayında 288. sayısı çıkan Yedi İklim Dergisi, dergiciliğin zor şartlarına karşı direnebilen okul dergi özelliğini taşıyor.Sunuculuğunu Selahaddin Kocaaslan’ın yapacağı program bugün (19 Mart) saat 19.00’da Cennet Kültür Merkezi’nde başlayacak.  

YORUM EKLE

banner36