Yazı ve editörlük kursu başlıyor

Mehmet Nuri Yardım yönetiminde üç yıldan beri devam eden “Yazı ve Editörlük Kursu”, 14 Ekim’de başlıyor.

Yazı ve editörlük kursu başlıyor

Edebiyata ve yazıya ilginin toplumda giderek arttığı günümüzde yazı kurslarına da büyük bir rağbet görülüyor. Mehmet Nuri Yardım yönetiminde üç yıldan beri devam eden “Yazı ve Editörlük Kursu”, Birlik Vakfı’nda yeniden açılıyor. Bu yıl derslerde yazı türlerinin yanı sıra atölye çalışmaları da yapılacak. İlgilenenler, vakfın Çemberlitaş’taki merkezine (Yeniçeriler Caddesi, No: 13) müracaat ederek veya 0 (212) 5164127-28 numaralı telefonları arayarak kayıt yaptırabilirler. Kursla alakalı olarak www.birlikvakfi.org.tr sitesini ziyaret ederek veya info@birlikvakfi.org.tr ile birlikvakfi@hotmail.com adreslerine yazarak da bilgi almak mümkün. Kursa devam edenlere dönem sonunda sertifika veriliyor.

Atölye çalışmaları

14 Ekim 2012 Pazar günü başlayacak olan kursla birlikte “atölye çalışmaları”ndan oluşacak ikinci bir kurs daha edebiyatseverlere sunulacak. Buna göre dört ay sürecek olan kursta “Yazı türleri” kursu Pazar günleri saat  12.00-14.00 arasında, “Yazı atölyesi” dersleri ise 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Her iki kurs, şubat ayı ortasında sona erecek.

Yazı ve Editörlük Kursu’nda, “Röportaj”, “Haber”, “Makale”, “Hikâye”, “Deneme”, “Roman”, “Araştırma”, “İnceleme”, “Şiir” ve “Hâtıra”nın yanı sıra pek çok edebiyat türü ayrı ayrı ele alınıyor. Örnek edebî metinlerin tahlil edildiği kurs sırasında kitap, dergi, yayınevi ve internet sitesi editörlüğü konuları da geniş şekilde işleniyor. Öğrencilerin yazı çalışmaları derslerde değerlendirilirken başarılı bulunanlar dergi ve sitelerde yayımlanıyor.

Büyük yazarın eserleri işlenecek

“Yazı atölyesi” bölümünde yaşayan yazarlar kursa davet edildiği gibi Türk edebiyatının seçkin yazarlarının başlıca eserleri de okunacak ve konuyla ilgili tahliller yapılacak.

 

Fatma Ünal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2012, 22:35
YORUM EKLE

banner19

banner13