Yayıncılar: 15 Temmuz Kanlı Darbe Teşebbüsünü Kınıyoruz

BYB (Basın Yayın Birliği), DEKMEB (Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliği), EYTED (Eğitim Yayıncıları ve Tedarikçileri Derneği), ÖZDER (Özel Öğretim Derneği)TBYM (Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği), YAYDER (Yayıncılar Derneği) ve YAYFED (Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu)'nun ortak basın bildirisini alıntılıyoruz.

Yayıncılar: 15 Temmuz Kanlı Darbe Teşebbüsünü Kınıyoruz

15 Temmuz Kanlı Darbe Teşebbüsünü Kınıyoruz.

15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde, devletin içinde yuvalanmış kanlı terör örgütü FETÖ’nün, paralel cuntanın, iş birlikçilerinin ve sempatizanlarının gerçekleştirmeye çalıştığı kanlı darbe teşebbüsü, başta ordumuzun başkomutanı ve cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onurlu duruşu sayesinde ve aynı zamanda hükûmetimizin, kahraman güvenlik güçlerimizin ve onurlu halkımızın verdiği mücadele ile can pahasına geri püskürtülmüştür.

Millet olarak bizlere olayın vahametini anlama dirayeti bahşeden, mücadele etme ve direnme gücü veren, böylece 15 Temmuz darbe kalkışmasını püskürtmeyi nasip eden Rabbimize sonsuz şükürler olsun! Mübarek şehitlerimize Allah’tan sonsuz rahmet, yaralılarımıza acil ve kalıcı şifalar diliyoruz.

Yaşanan darbe kalkışması sürecinde, kanlı terör örgütü mensuplarının, masum ve silahsız insanlarımıza yönelik nasıl canice eylemler içine girdiğini, milletimizin ve devletimizin kurumlarına bombalarla ve silahlarla nasıl saldırdığını, halkımızın üzerinden tanklarla nasıl geçtiğini, jetler ve helikopterler ile ağır silahlar kullanarak masum sivil halkın üzerine nasıl ölüm saçtıklarını hepimiz yaşayarak gördük.

Bu kanlı teşebbüse tevessül edenleri şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz ve darbecilerin adalet karşısında hesap vererek en ağır bir şekilde cezalandırılacaklarına dair inancımızı güçlü bir şekilde ifade ediyoruz.

Aşağıda imzası bulunan kurumlar ve bütün üyeleri olarak bizler, insanımızın, inancımızın, milletimizin, vatanımızın ve devletimizin yanında olduğumuzu açık ve vurgulu bir şekilde tekraren beyan ediyoruz. Bu müessif, melun ve illegal süreçlerin bir daha yaşanmaması için üzerimize düşen ne varsa süreç boyunca tanık olunduğu üzere yine ve yeniden hakkıyla yapacağımızı ilan ediyoruz.

Ülkemiz kamuoyuna ve uluslararası camiaya saygıyla duyururuz.

BYB (Basın Yayın Birliği)
DEKMEB (Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliği)

EYTED (Eğitim Yayıncıları ve Tedarikçileri Derneği)
ÖZDER (Özel Öğretim Derneği)
TBYM (Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği)

YAYDER (Yayıncılar Derneği)
YAYFED (Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu)

 

//tbym.org/icerik/15-temmuz-kanli-darbe-tesebbusunu-kiniyoruz.html

Yayın Tarihi: 25 Temmuz 2016 Pazartesi 11:52 Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 11:52
banner25
YORUM EKLE

banner26