Yaygın Din Eğitimi Sempozyumu

30 Mart-1 Nisan 2012 tarihlerinde gerçekleşecek sempozyumda, 165 bilim adamı Yaygın Din Eğitimi ile ilgili konular ve sorunları konuşacak.

Yaygın Din Eğitimi Sempozyumu

Din eğitimi ve öğretimi konusunda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen hizmetlerdeki etkinlik ve verimliliğin arttırılması, söz konusu hizmetlerden yararlananların yeterliklerinin geliştirilmesi ve bu alanda yeni yöntemler oluşturulmasına katkı sağlanması amacıyla, 30 Mart-1 Nisan 2012 tarihlerinde Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen “Yaygın Din Eğitimi Sempozyumu” hazırlık çalışmaları tamamlandı.

Ankara Rixos Otelde üç gün boyunca iki ayrı salonda devam edecek olan sempozyumda Yaygın Din Eğitimi ile ilgili konular ve sorunlar ele alınacak. 45 bilim adamının tebliğ sunacağı sempozyumda 45 bilim adamı da müzakere yapacak ve ayrıca yaygın din eğitimini alanda uygulayan 60 davetli, moderatörler yönetiminde farklı salonlarda tecrübe paylaşımı çalıştayları yaparak sorunların çözümüne ve verimliliğin artmasına katkı sağlayacaklar.

Oturum başkanlarıyla birlikte 165 bilim adamı ve alan uzmanının katılımıyla gerçekleşecek olan sempozyum 1 Nisan 2012 Pazar günü değerlendirme oturumuyla tamamlanacak.

Sempozyumda ele alınacak konuların detayları için http://www.diyanet.gov.tr/turkish/dok/programi.pdf adresine bakılabilir.

 

Fatma Ünal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2012, 20:42
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13