Yarın Dergisinden Mustafa Kutlu Dosyası

Yarın dergisinin Temmuz – Ağustos 2018 tarihli 6. sayısı Mustafa Kutlu dosyasıyla çıktı.

Yarın Dergisinden Mustafa Kutlu Dosyası

Yarın dergisinin Temmuz – Ağustos 2018 tarihli 6. sayısı Mustafa Kutlu dosyasıyla çıktı.

Yarın, Mustafa Kutlu’nun Mehmed Niyazi’nin ilk romanı hakkında 40 sene önce Hisar Dergisinde yayımlanan “Çağımızın Aşıkları” yazısını okurlarına hatırlatarak başlıyor. Dergi 6. sayısında usta karikatür Murat Yılmaz’ın çizimlerini yayınlamaya devam ederken, Mustafa Kutlu’nun yaşamından kesitler sunan fotoğraf albümü de dergide yer alıyor. Dergide Aydın Hız ile de yeni kitabı “Hayal Denizi” üzerine bir söyleşi gerçekleştirilmiş.

Yarın, 6. sayısından itibaren “Vefa Kürsüsü” ile Türk fikir ve entelektüel birikimine katkı sunan isimlerin yazılarından alıntı yaparak “iltibas köşesi” oluşturuyor. Yarın dergisinin ilk “Vefa Kürsü” sahibi Durmuş Hocaoğlu oldu.

“Mustafa Kutlu” dosyasına Selçuk Küpçük “Kişisel Öykümdeki Mustafa Kutlu Hikâyesi”, Fatih Yalçın “Kutlu Bizdendir Biz Ondanız”, Lütfü Şehsuvaroğlu “Arka Kapak Yazılarının Kurşun Kalemi Mustafa Kutlu”, Mehmet Bilal Yamak “İşte Bu Bizim Hikâyemiz”, Lokman Yılmaz “Mustafa Kutlu Var İse Eğer, Zenginlik İçimizde”, Meryem Betül Budak “Mustafa Kutlu’nun Vatan Anlayışı ve Kudüs”, Memduh Atalay “Kutlu’nun Taşra Yazarlarına Dair Soyutlaması: Tahir Sami Bey” ve Mustafa Uçurum “Müridin Kırılan Gönlüne Mustafa Kutlu’dan Çiçekli Şarkılar Geçidi” başlıklı yazılarıyla katkı vermişler.

Yarın dergisinin 6. sayısında yer alan diğer isimler Hatice Büşra Özdemir, Mahmut Coşkun, Ferruh Özdemir, Haldun Lengerlioğlu, Celal Şahin Yardım, Ebrar Şayan Sivritepe, Akif Aytaç, Elif Sönmezışık, İsa Asiloğlu, Davut Bayraklı ve Tuğrul Salman.

Dergi bu sayıda, Muhammed Korkmaz, Gazi Balcı, Süreyya Altunkara, Mubin Burak Çelik, Onur Kılıç ve Gökay Ataç’ın şiirlerine yer veriyor. Özge Özgür de “'İmâm-ı Şafiî divanı'ndan” bir beyit çevirmiş.

İletişim: https://www.yarin.com.tr

yarindergi @ gmail.com

Yayın Tarihi: 02 Temmuz 2018 Pazartesi 15:08 Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 15:08
banner25
YORUM EKLE

banner26