Yarın dergisinden Mehmed Niyazi dosyası

Yarın dergisinin Şubat – Mart 2018 tarihli 4. sayısı Mehmed Niyazi dosyasıyla çıktı.

Yarın dergisinden Mehmed Niyazi dosyası

Yarın dergisinin Şubat – Mart 2018 tarihli 4. sayısı Mehmed Niyazi dosyasıyla çıktı.

Dosya kapsamında Emin Işık, Prof. Dr. Haluk Dursun, Prof. Dr. M. Akif Aydın, Prof. Dr. İskender Pala, Beşir Ayvazoğlu, İsa Kocakaplan, Can Alpgüvenç, Dr. Nevzat Erkan, Selçuk Küpçük, Ferruh Özdemir, Hasan Basri Arıcı ile Mehmed Niyazi üzerine kısa söyleşiler gerçekleştirilmiş.

Mehmed Niyazi Özdemir yazılarıyla dosyasına katkıda bulunan diğer isimler şöyle: Prof. Dr. Cemal Zehir – Mehmet Niyazi Özdemir’le Geçen Çeyrek Asır, Prof. Dr. Abdülkadir Emeksiz – Türk Destanı Olarak Çanakkale Mahşeri, Doç. Dr. Mustafa Aksoy – Mehmet Niyazi’nin Düşünce Dünyası, Dr. Zekeriya Kökrek – Mehmet Niyazi ve Fikir Dünyası, Dr. Osman Sezgin -Yetişmekte Olan Genç Nesle Muhteşem Bir Yol Gösterici  Kutup Yıldızı: Mehmet Niyazi Özdemir, Dr. Halil Dinç – Mehmet Niyâzi Hakkında Yapılan Bir Doktora Tezi’nin Hâtimesi, Cem Sökmen – Mehmet Niyazi’nin Kitapları, İnsanları Ve Mekânları, Mahmut Bıyıklı – Var Olmak Kavgamızı Veren Bir Kahraman: Mehmet Niyazi, Hayrullah Cengiz – Bir Fena Fi’d-Devlet Ve Fena Fi’d-Millet Adamı, Mustafa Uçurum – Mehmet Niyazi ve Plevne, Davut Bayraklı – Mehmet Niyazi, Tarih ve Tarih Romanı

Mehmed Niyazi Özdemir’in yaşamından kesitler sunan fotoğraf albümü de dosyada yer alıyor.

Yarın dergisi 4. sayısında da Murat Yılmaz’ın çizimlerini yayınlamaya devam ediyor. Selçuk Küpçük Muzaffer Şenduran ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Dergiye yazılarıyla katkı veren diğer yazarlar şöyle: Aydın Hız, Akif Aytaç, Elif Sönmezışık, Dr. Muhammed İkbal Bakırcı, Fatma Gülşen Koçak, Sıddık Ağçoban, Mustafa Güçlü, Osman Azman ve Hatice Büşra Özdemir. Ömer Koca, Serdar Öcal, Mahmut Coşkun ve Yavuz Selim Yaylacı da şiirleriyle dergiye yer alıyor.

 

İrtibat:

yarindergi @ gmail.com

https://www.yarin.com.tr/

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 11:59
YORUM EKLE

banner19