Yarım Kalmış Her Hikâyenin Tamamlanmaya Mecbur Olduğuna İnananlara: Leyla ile Mecnun

Haftanın açılışını, yepyeni başlangıçlara ve sonlara uzanan, Küsurat Yayınları'ndan çıkan, 27. baskısıyla raflarda yerini alan Leyla ile Mecnun’dan aklımızda kalanlarla tamamlayalım.

Yarım Kalmış Her Hikâyenin Tamamlanmaya Mecbur Olduğuna İnananlara: Leyla ile Mecnun
  • “İnsan en büyük hatayı zaman konusunda yapıyor. Zamanın sahibi sanıyor kendini. Nasılsa yaparım, daha zamanım var diyor her seferinde. Oysa zaman akıp gidiyor ellerinden.”

  • “Belli ki âşık olmuşsun evlat. Çaresiz âşıkların son durağıdır burası. Sevdiğine kavuşursan meşk, kavuşamazsan aşk olur. Kavuşamayan âşıklar bu çölde ararlar sevdiğini. Kavuşanlarsa emlakçı emlakçı dolanır dururlar artık, 2+1 kombili.”

  • “Her evin kendine has bir kokusu vardır. Yabancı bir eve girince garipsediğin o koku, o evde yaşayanlar için huzurun kokusudur.”

  • “İnsan dediğin yediği her kazıktan sonra, ‘Yok abi bundan sonra kimseye güvenmem ben,’ deyip de her seferinde kazık yemeye devam eden bir canlı türüdür.”

  • “Kalabalıklar bazı güzellikleri görmenize engel olurlar. Ya da bazı güzellikler yalnızca kalabalıklar çekildiği zaman ortaya çıkarlar.”

  • “Bak delikanlı, hayat sandığımızdan daha karmaşıktır. Her kaos kendi düzenini yaratır. Ve inan bana son diye bi’ şey yoktur. Sadece başlangıç vardır. Her son başka bi’ başlangıcı doğurur. Ben yeni başlangıçlara inanıyorum.”

Yayın Tarihi: 07 Aralık 2020 Pazartesi 18:45 Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 17:50
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26