Yağmur'un hikâye yarışması başladı!

Yağmur dergisinin geleneksel olarak tertip ettiği hikâye yarışmalarının dördüncüsü için müracaatlar başladı. Şubat 2012’ye kadar eser kabul edilecek.

Yağmur'un hikâye yarışması başladı!

Dil kültür ve edebiyat dergisi Yağmur’un geleneksel olarak tertip ettiği hikâye yarışmalarının dördüncüsü için müracaatlar geçtiğimiz ay itibariyle başladı. Şubat 2012’ye kadar eser kabul edilecek olan yarışmanın neticeleri 1 Mart 2012’de www.yagmurdergisi.com adresinden ilan edilecek. Daha evvel üç kez tertip edilen yarışmanın konusu serbest. Her yaş grubundan katılıma açık olan yarışmada birinciye 2.500, ikinciye 1.500, üçüncüye 1.000 TL para ödülü verilecek. Ayrıca üç kişi de mansiyon ödülü olan 500 TL ile mükâfatlandırılacak. Jüri üyelerini Ahmet Turan ALKAN, Âlim GÜR, Hüdayi CAN, Nihat DAĞLI, Osman ALAGÖZ, Recep Şükrü GÜNGÖR, Sevinç ÇOKUM, Şemsettin YAPAR ve Turan KARATAŞ'ın oluşturduğu yarışmaya gönderilecek olan hikâyelerin daha evvel herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekiyor.

Yarışma Şartları

1 - Hikâyeler, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır.

2 - Hikâyeler, 5.000 kelimeyi kesinlikle geçmemelidir.

3 – Adaylar yarışmaya en fazla iki hikâye ile katılabilir. [İki hikâye ile katılanlar aynı rumuzu kullanmak zorundadır.]

4 - Hikâyeler Times New Roman yazı karakteriyle 12 punto büyüklüğünde olmalıdır. Üstünde sadece rumuzun yer aldığı küçük bir zarfın içinde, yarışmacının fotoğrafını, ismini ve irtibat bilgilerini kapsayan bir özgeçmiş olmalıdır. Bu zarfla birlikte hikâyenin yer aldığı bir CD ve üç ayrı hikâye nüshası büyük bir zarfın içine konulmalıdır.

5 - Yarışmada mükâfat alan hikâyelerin yayın hakkı Kaynak Kültür Yayın Grubu’na aittir. Yayımlanan hikâyelere ayrıca telif ücreti ödenmez. Yarışmaya katılanlar bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

6 – Hikâye yarışması neticeleri, 1 Mart 2012 tarihinde www.yagmurdergisi.com internet adresinden ilan edilecektir.
 
İnternet Adresi: www.yagmurdergisi.com.tr
Posta Adresi: Yağmur Dergisi, Hikâye Yarışması, Bulgurlu Mahallesi, Bağcılar Caddesi, Numara 1, Üsküdar / İstanbul

 

Öznur Torun haber verdi

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2011, 23:57
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13